Ötven résztvevős csoportos videócseteket lehet szervezni a Messenger hamarosan globálisan is élesedő új szolgáltatásával, a Messenger Roomsszal. A szolgáltatásban külön dedikált szobákat lehet létrehozni különböző csoportoknak (pl. család, munkahelyi csoport, barátok/ismerősök stb.). A csoport tagjai időkorlát nélkül folytathatnak egymással videócsetet.
De az igazán nagy újdonság – és a Facebooknak új potenciális felhasználók tömkelege –, hogy használatához nem kell Facebook-fiók. Igaz, ők csak meghívottként léphetnek be az adott csetszobába. Egyébként még csak a Messenger alkalmazást sem kell telepíteni hozzá, mert a csoportos videócsetelés működik böngészőből is. Már ha valaki tud élni a videócsethez készített kiegészítő szolgáltatások nélkül… A Facebook többek között kiterjesztettvalóság-támogatást, speciális háttereket és kameraszűrőket kínál a Messenger Roomshoz.
A szobák létrehozása még telefonon is egyszerű: a Messenger alkalmazást megnyitva a People fülön a szoba létrehozására szolgáló elemre kell koppintani, majd ki kell választani a résztvevőket, és utána már indulhat is a cset.
A szobák menedzselése a klasszikus módon történik: a szoba létrehozója dönt, hogy nyílt vagy zárt a szoba, és ki csatlakozhat az ott folyó beszélgetéshez, a tagokat menet közben is eltávolíthatja stb. A szobák megoszthatók a Facebook hírfolyamán, a korábban létrehozott csoportokon és eseményeken keresztül is. A vállalat egyébként a lehetőséget lényegében a teljes portfólióra ki akarja terjeszteni (Instagram Direct, WhatsApp stb.).
A héten még csak néhány országban élesítik A Messenger Roomst, de heteken belül elérhetővé teszik globálisan is.
Olyan biztonságos lesz, de olyan…
Az új szolgáltatást személyesen Mark Zuckerberg jelentette be. A Facebook-vezér nagyon fogadkozott, hogy kiemelten kezelik az adatvédelmi kérdéseket. Próbáltak tanulni más videókonferencia-eszközök hibáiból (itt valószínűleg a botrányai ellenére is szárnyaló Zoomra gondolhatott), és emiatt óvatosan és körültekintően élesítik a szolgáltatást.
Beépítettek egy sor biztosítékot. Például még a nyílt, tehát szabadon megosztható szobákban is csak a szoba létrehozójának bekapcsolódása után és jóváhagyásával kezdeményezhető beszélgetés. A Messenger Rooms szolgáltatásra és az ott megosztott tartalmakra ugyanúgy vonatkozik a Facebook szabályzata, mint az oldal egészére. A szabályzat megsértéséről azonban csak a beszélgetésben részt vevők tehetnek bejelentést, mert maga a Facebook nem figyeli a hívásokat – állítja a cég. A részletes szabályzat itt olvasható.
A vállalat egyébként nagyon ráfeküdt a videós funkciókra. A WhatsApp hamarosan végponti titkosítással védett csoportos videóhívást kap (max. 8 főig), a Facebook Live pedig külső szereplő bevonásának lehetőségével bővül (azaz be lehet jelentkezni más helyszínről is).
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak