A világ egyik legnépszerűbb online játékának kiadóját múlt héten érte kibertámadás. Az elkövetők 10 millió dollárt követelnek, de a Riot Games nem hajlandó fizetni.

Múlt hét végén még csak annyit lehetett tudni, hogy a globális szinten is kiemelkedő jelentőségű, videójátékok fejlesztésével és kiadásával foglalkozó Riot Games informatikai rendszerét kibertámadás érte. A cég elsőre azonban még nagyon szűkszavúan nyilatkozott, de jelezte, hogy a történtek miatt több játéka esetében késhetnek a már bejelentett új fejlesztések, javítások.

Az elmúlt napokban azonban sok mindenre fény derült. A vállalat tegnapi gyorsjelentése szerint komoly trófeákkal távoztak a hekkerek. A támadók többek között hozzáfértek a kiadó koronagyémántjának számító League of Legends forráskódjához, továbbá megszerezték azt az algoritmust is, amellyel a Riot a játékaiban csalással próbálkozókat igyekszik kiszűrni. A társaság közleménye szerint ugyanakkor a külső szakértők bevonásával zajló vizsgálatok alapján kijelenthető, hogy a felhasználók személyes adatai, érzékeny pénzügyi információk nem kerültek illetéktelen kezekbe.

Azt is tudni lehet, hogy a bűnözők egy alkalmazott jogosultságának megszerzésével jutottak házon belülre, azt viszont nem részletezte a kiadó, hogy mindez dolgozói figyelmetlenségből történt (adathalászat), esetleg szándékos szivárogtatás (lefizetés) áll a háttérben.

Nincs az a pénz

Időközben a kompromittálódott vállalattal a támadók is felvették a kapcsolatot, akik a Motherboard értesülései szerint 10 millió dollárt kérnek azért, hogy ne hozzák nyilvánosságra az eltulajdonított adatokat. A Riot ugyanakkor közölte, hogy egy centet sem fizet az elkövetőknek. Helyette felvette a kapcsolatot az illetékes hatóságokkal és a szükséges vizsgálatok lezárását követően részletes tájékoztatást ígért az üggyel kapcsolatban.

A teljes terjedelmében kiszivárgott zsarolólevélben egyébként az elkövetők arról írnak, hogy mindössze néhány óra alatt, amatőr szintű hekkermódszerrel sikerült bejutniuk a cég rendszerébe. Ugyanakkor rendkívül készségesen azt is felajánlották, hogy amennyiben megkapják a követelt összeget, segítenek a vállalatnak abban, miként tudná a jövőben elkerülni az ilyen kellemetlen incidenseket.

Biztonság

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.