A IVSZ – Szövetség a Digitális Gazdaságért éves közgyűlése ismét őt választotta meg a szervezet elnökévé.

Elnököt választott múlt héten az IVSZ. A szervezet közgyűlése ismét, immár negyedszer, Laufer Tamást választotta. A régi-új elnök szerint a szövetség úgy lehet még sikeresebb, ha az elnökség tagjai személyes hitelességükkel és szakértelmükkel is hozzájárulnak az egyre szélesedő technológiai alkalmazási területeken azonosított feladatok megoldásához. Laufer egy a korábbinál is aktívabb szervezetet ígért. Mint programbeszédében mondta, az IVSZ-nek el kell érnie, hogy a digitalizációval kapcsolatos szabályozási, közpolitikai és fejlesztéspolitikai lépések ténylegesen katalizálják a Magyarországon működő vállalatok fejlődését.

Fő feladatának az elnöki ciklus első felében azt tekinti, hogy kiépüljön az IVSZ új szerkezete, és hogy annak működését az IVSZ Iroda is hatékonyan tudja támogatni. Laufer arról is beszélt, hogy mostani mandátumának lejártakor tervei szerint átadná a stafétát egy új vezetőnek.

Bővülhet a tagok köre

Bár az IVSZ tagjainak többsége továbbra is informatikai vállalkozás, a szervezetben egyre több tagtárs képviseli a korábbi "non-IT" szektort. Többek között olyan pénzügyi, agrár, vagy akár az ingatlanok területén működő cégek is tagok lettek, amelyek felismerték a technológiai fejlesztések és a digitális transzformáció fontosságát.

Ennek a trendnek a szellemében a közgyűlés módosította az alapszabályt és a tagdíjszabályzatot is. Az egyik legfontosabb döntés a TEÁOR kódokból fakadó korlátozások feloldása volt: ez teszi lehetővé ugyanis, hogy minden olyan cég csatlakozzon az IVSZ-hez, amely elsősorban nem az IKT iparághoz kötődő tevékenységet folytat, de tevékenyen részt vesz a digitális gazdaság alakításában. A társult tagság intézménye nem változik: ezt a státuszt nonprofit szervezeteket, egyetemeket, illetve az ágazatban szereplő állami, szakmai intézményeket kérhetik.

A közgyűlés a tagdíjszámítás módosításáról is döntött. 2020-tól a tagdíjszámítás alapjául szolgáló, az előző lezárt év iparűzési adóalap 0,14 százalékos szorzója 0,12 százalékra csökken. Az éves tagdíj maximális mértéke a mikro és kkv tagok esetében továbbra is évi 650 ezer forint, a nagyvállalati tagok esetében pedig (a csökkenő szorzó mellett) ez az összeg évi 900 ezer forintra emelkedik.

Közösség & HR

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.