A népességfogyás megállítására sok kormányzati projekttel próbálják támogatni a párkeresést. Közülük a legújabb a tavasszal startoló, MI-alapú randiapp.

Hiába a világ egyik legnépesebb metropolisza Tokió, a népességfogyás réme még Japán legpezsgőbb területét sem kíméli. Miközben a szigetország lakossága már 2008-tól csökken, ugyanerre a sorsra juthat 2030-ra az egyelőre 14 milliós főváros. A helyi kormányzat ennek megfelelően igyekszik minden lehetséges eszközt bevetni a gazdasági, társadalmi problémákkal járó népességfogyás elkerülésére.

A Reuters beszámolója szerint ennek az ösztönző programnak a legújabb eleme lesz egy olyan randiapp, amely a mesterséges intelligencia képességeivel próbálja az ideális partnert megtalálni az egyedülálló japánok tengerében. A még idén tavasszal elstartoló társkereső alkalmazás induláskor egy több mint 100 kérdésből álló felmérést végeztet el a jelentkezőkkel.

Olyasmire kíváncsi a program, mint például, hogy milyen embert nem tud elviselni a válaszadó, vagy hogy gondot okoz-e neki az érzéseinek kinyilvánítása, megosztása. Az MI ekkor lép színre, és a rendelkezésére bocsátott 150 ezer valódi párt tartalmazó adatbázisból kiindulva igyekszik megtalálni azokat a potenciális jelölteket, akik a lehető legjobb eséllyel indulnak az adott személynél.

Szigorúan ellenőrzött felhasználók

Az online társkereséstől idegenkedő felhasználók számára valószínűleg megnyugtató lesz, hogy az alkalmazásba számos ellenőrző mechanizmust építenek. A jelentkezőket online interjúkkal ellenőrzik, sőt igazolást is kell adni az egyedülálló státuszról (hogy ez milyen dokumentummal történik, arra nem tér ki a hírügynökségi tudósítás). A Reutersnek nyilatkozó helyiek egyébként értékelik a kormányzati szerepvállalást mivel ez számukra a személyes adatok gondosabb kezelésével egyenértékű.

Hogy miért van szükség állami, önkormányzati ösztönzésre Japánban, azt jól mutatja, hogy az 50-es éveikben járó tokiói férfiak közel egyharmada még soha nem volt házas, míg a Recruit Holdings által gyűjtött adatok szerint a 20-as éveikben járó japán férfiak 46 százaléka, illetve a nők 30 százaléka még soha nem randevúzott.

Az új alkalmazás, amely a Tokióban lakók, dolgozók vagy tanulók számára lesz elérhető, jövedelemigazolást is igényel majd.

Konzumer tech

El az útból! Érkezik az OpenAI legújabb üdvöskéje

Ha van is fék az MI-vonaton, azt senki nem akarja használni. A ChatGPT fejlesztője az emberi szintű problémamegoldásra képes o3 modell beharangozásával zárta az évet.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.