Átadták az Év Projektmenedzsere díjat. A több mint húszéves múltra visszatekintő elismerést a VOSZ, a FŐVOSZ, a HTE Projektmenedzsment Szakosztálya, az IVSZ, az Építéstudományi Egyesület, valamint az NJSZT alkotta Projektmenedzsment Kiválóság Tábla idén Sághi Attilának (képünkön), a Városliget Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettesének ítélte. Barabás Tamás, a VOSZ társelnöke, a Kiválósági Tábla soros elnöke a díjátadó ünnepségen elmondta, Sághi Attila mögött több olyan összetett projekt is van, amelynek egyik legnagyobb kihívása a hagyományok, a funkcionalitás és a korszerű igények szerves ötvözése. A szakember nevéhez olyan projektek irányítása fűződik, mint a Néprajzi Múzeum vagy az Operaház felújítása. Az elismerést a brüsszeli Magyar Ház projekttel érdemelte ki.
"A Magyar Ház izgalmas kihívása volt, hogy a magyar kultúra és történelem bemutatását össze kellett hangolni diplomáciai feladatok ellátására alkalmas funkcionális terekkel. Az épületet ugyanis az EU magyar elnökségéhez köthetően diplomáciai feladatokra is használják. A projektet tovább bonyolította, hogy nemcsak az örökségvédelmi szempontokat és a modern funkciókat kellett összehangolni, hanem meg kellett felelni a magyar és a belga előírásoknak és eljáráskövetelményeknek egyaránt. A projekt szakmai irányításának egyik legfontosabb eleme ezért az összes érdekelt fél igényeinek megértése és összehangolása volt" – hangsúlyozta Barabás Tamás a díj átadásakor.
A projektvezetői szerepről szólva Sághi Attila elmondta, hogy minden munkája során arra törekszik, hogy valamennyi résztvevő lássa a "nagy képet", és érezze saját fontosságát e kép részeként. "A projektmenedzser maga a kapcsolat, ami lehetővé teszi, hogy különböző helyről érkező és különböző tudással rendelkező emberek közösen tudjanak működni" – mondta a szakember.
A szűkített listára kerülők elismerő oklevelet kaptak
A zsűri két körben választotta ki a díjazottat. A beküldött pályamunkák alapján a Kiválósági Tábla tagjai által delegáltakból összeálló zsűri összeállította a díjra legesélyesebb öt pályázó listáját, akiknek személyes beszélgetésre is bizonyítaniuk kellett szakmai munkájuk kiválóságát.
A szűkített listára került többek között Dósa Gábor, az Uni Inno Zrt. elnök-vezérigazgatója, a győri Széchenyi István Egyetem tudományos kapacitásfejlesztési, kutatásfejlesztési és innovációs ökoszisztémájának építése terén végzett munkájával. Farkas Norbert, a Market Építő Zrt. műszaki igazgatója pedig olyan projektekkel érdemelte ki ugyanezt, mint az OTP Madarász Viktor utcai, ún. M12-e irodaháza, a Lidl központi irodaháza vagy a LEAN módszertannal végigvitt Budai Egészségközpont projekt.
Az esélyesek között volt két olyan szakember is, akik főleg a fenntarthatóság terén jeleskedtek. Kiss Júlia, a Harmony Home Kft. ügyvezetője épületenergetikai és napelemes rendszerek építése és optimalizálása terén ért el komoly eredményeket, míg Szombathelyi Imre, az ISB-Systembau-EU Kft. műszaki igazgatója enegiahatékony épületprojektekkel érdemelte ki az elismerő oklevelet.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak