A keresőóriás elkezdi aktívan büntetni a csalókat, akik kamu értékelésekkel próbálják befolyásolni térképszolgáltatása felhasználóit.

A több mint egymilliárd ember által használt Google Maps szolgáltatásban sokan próbálják saját vállalkozásukat azzal előnybe hozni, hogy nem létező felhasználók nevében írnak pozitív értékeléseket. A különösen megáltalkodottak még ennek ellenkezőjétől sem riadnak vissza, azaz a helyi konkurencia forgalmát igyekeznek csökkenteni kamu negatív minősítésekkel, megjegyzésekkel.

A jelenség nem új, a vállalat pedig hosszú évek óta küzd különböző módszerekkel a saját üzletére nézve is nagyon káros gyakorlat ellen. Ezek közé tartozik az algoritmusok bevetése az értékelésekben tapasztalható anomáliák kiszűrésére, de a szoftverek mellett a Google húsvér munkatársakat is foglalkoztat, akik konkrét intézkedéseket tudnak hozni a felmerült problémák kezelésére.

Elő a nádpálcával!

A jelek szerint a védelmi hálózat egy újabb eleme élesedett azzal, hogy a keresőóriás szigorított a szolgáltatás szabályzatán. A cégprofilokra vonatkozó rendelkezések értelmében ugyanis az irányelveket megsértő vállalkozások számos retorzióra számíthatnak.

Ezek közé tartozik (a jogsértő vélemények eltávolítása mellett) többek között az érintett profil befagyasztása, a korábbi vélemények és értékelések eltűntetése, illetve egy felhasználókat tájékoztató figyelmeztetés elhelyezése, miszerint az érintett vállalkozás adatlapjáról hamis vélemény(eke)t távolított el a Google.

A vállalkozások értesítést kapnak a fenti intézkedésekről, illetve lehetőségük van fellebbezni a döntés ellen, ami a korlátozások felülbírálatát is eredményezhetik.

Az Egyesült Királyságban egy ideje már működik (forrás: Google/Mike Blumenthal)

 

A csalók szigorúbb kezelését és a felhasználók fokozottabb tájékoztatását célzó rendszert első körben idén az Egyesült Királyságban vezette be a cég, de a Search Engine Roundtable szerint szeptember közepén mindezt globálisan kiterjesztették.

(Nyitókép: Google)

Mobilitás

Hol tart a digitális átalakulás Európában és Magyarországon?

Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.