Kaliforniai premierje után a magyar szakmai közönségnek is bemutatkozott a hazai fejlesztésű Bitcoin Enterprise Server.
A San Joséban megrendezett éves Bitcoin konferencián bemutatkozó Bits of Proof Zrt. (BOP) fejlesztése az a genetikai kapocs, ami a bennfentes, informatikus közegből kiemeli a virtuális valutát, hogy a hétköznapi felhasználók millióihoz eljutó fejlesztéseknek adjon hátteret. Ezt felismerve érdeklődik a BOP fejlesztése iránt több bank, informatikai vállalkozás és a kockázati tőke is.

Premier Zuckerberg nélkül  Bár a hét elején futótűzként elterjedt hírek ellenére a Facebook-alapító Mark Zuckerberg nem tette tiszteletét a budapesti First Bitcoin Meetup konferencián, a Colabs Startup Center rendezvényterme ettől függetlenül is zsúfolásig megtelt. A szervezők és a résztvevők elismerték ugyanakkor, hogy a Bitcoin már abban a fázisban van, hogy egy ilyen hírre már nem legyinthet senki lenézően, tekintve, hogy az IT-világ ismert sztárjai (többek közt a Facebook korai fázisánál bábáskodó Winklevoss-fivérek, a Google és az Amazon) is nyit a virtuális fizetőeszköz irányába. 



A Bits of Proof bemutatkozása a Bitcoin konferencián (angol nyelvű)

A Bitcoin-hálózat megalkotójának kódjaira több megoldás is alapult, de az eredeti rendszer tömeges, szolgáltatásjellegű kiszolgálásra nem alkalmas. Ezt a hiányt hidalja át a Bits of Proof fejlesztése a BOP Bitcoin Enterprise Server. Ennek segítségével nyílik lehetőség üzleti alkalmazások fejlesztésére, mert a BOP olyan interfészt biztosít, mellyel egynél több ember pénzének megbízható kezelésére, tranzakciók tömeges elvégzésére van mód a Bitcoin keretrendszerben. A BOP terméke ugyan nyílt forráskódú, bárki letöltheti, írhat rá alkalmazást, ám a további fejlesztésekért és szerverbérletért már érdemes a BOP-nak rendszeres díjat fizetni.

Nagy az érdeklődés  A társaság a San Joséban tartott bemutatkozója után 70 próbahozzáférést rendeltek a résztvevők, köztük nagy informatikai, biztonságtechnikai cégek, bankok és egy európai ország pénzügyi felügyeleti szervezete is. A premiert követően több külföldi kockázati tőkés vette fel a kapcsolatot a Bits of Proof alapítójával, de tárgyalásokat kezdtek magyar befektetővel is. „Jelenleg a cég toborzási fázisban van, olyan fejlesztő szakembereket keresünk, akikkel a várható megrendelés-állomány kiszolgálása biztosítható” – ismertette a tőkebevonás egyik célját Blummer Tamás, a Bits of Proof Zrt. alapítója. 

Blummer elmondása szerint a kaliforniai éves seregszemlén az is kiderült, hogy nagy az érdeklődés a Bitcoin következő generációs felhasználására is. Az úgynevezett colored coin-okkal például a fizetés és a tulajdoni jogok átvitele egyszerre valósítható meg. „Ez magyarul azt jelenti, hogy minden kereskedelmi tranzakció legfontosabb bizalmi tényezője, az úgynevezett birtokon belül maradás biztosítása válik pofonegyszerűvé.” – magyarázza Blummer. Elszámolóházak, letétkezelők, fizikai és virtuális jellegű közraktárak számára lehet ez érdekes kihívás és lehetőség is egyben.

Magyarok is beszállnak a Bitcoin-biznisz fejlesztésébe 
Új népszerű célpont kiberbűnözőknek: Bitcoin
Bitcoin: veszélyben a bankfüggetlen virtuális pénz
Egyre több helyen fizethetünk Bitcoinnal 

Mint a budapesti First Bitcoin Meetup-on elhangzott, a magyarok felülreprezentáltak nemzetközi szinten is a Bitcoin-szcénában. Amennyiben a magyar pénzügyi szabályozás felismeri mindazokat a lehetőségeket, amit a Bitcoin rendszere nyújthat, és inkubációs támogatást nyújt a keretrendszerben fejlesztő vállalkozások speciális igényeire, akkor a 21. század tranzakciós rendszerének szilícium-völgyévé is válhat Magyarország – állapították meg a konferencia előadói.

Nem a munkahelyünket, hanem a fizetésünket fenyegeti az MI

Az Európai Központi Bank szerint nem pont az lehet a probléma a mesterséges intelligenciával, amitől a legtöbben félnek, de a technológia munkaerőpiaci hatásai egyelőre homályosak.
 
Hirdetés

Ráfizetünk, ha a védelmen spórolunk!

Ha a védelmen spórolunk, kiberbűncselekmény áldozatává válhatunk. A Sophos MRD (észlelő és helyzetkező) szolgáltatása védelmet nyújt.

Összeurópai szabályozás készteti a cégeket a biztonságosabb informatikai működésre, de a megvalósításhoz nemcsak technológia, hanem emberek is kellenek.
Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.