A Nokia márkanevet használó HMD Globalnak az XR21 lesz az első okostelefonja, amelyik az európai gyártósorról gördül le.

A Nokia több mint 160 millió eurós beruházást követően, 2000 januárjában indította el komáromi egységében az európai piacokra szállít mobiltelefonok (később pedig okostelefonok) építését. Az üzemet végül 2014-ben zárták be végleg, miután már két évvel korábban kiderült, hogy a megváltozott piaci környezetre hivatkozva Ázsiába helyezik át a gyártást. A Nokia mobilos üzletága eközben 2013-ban a Microsofthoz került, onnan pedig a finn HMD Global vásárolta ki, és 2017-ben Nokia márkanéven kezdte árusítani új, már androidos okostelefonjait.

A vállalat először az év elején jelentette be, hogy gyártási tevékenységének egy részét Európába helyezné, kielégítve a helyben készült hardver iránt tapasztalható keresletet, megoldást kínálva a vállalati ügyfelek biztonsági és fenntarthatósági problémáira. A HMD Global a helyszínekkel kapcsolatban nem osztott meg részleteket, sőt a TechCrunchnak nyilatkozva a cég marketingigazgatója kifejtette: ügyfeleik közül sokan működnek biztonságtudatos iparágakban, ezért nem is verik nagydobra, hogy az egyes eszközöket egészen pontosan hol készítik.

Európai kiadás

A HMD Global kedden mégis úgy jelentette be az 5G-s okostelefonok európai gyártásának beindítását, hogy ebben kiemelte az első Magyarországon gyártott készülék, a Nokia XR21 5G limitált kiadású változatának elérhetővé tételét is. A közlemény szerint a társaság végrehajtotta azokat a kapacitásátrendezéseket, amelyek lehetővé tették, hogy Európába hozza a gyártást, az itteni általános növekedési potenciálról szólva pedig a Canalys előrejelzését idézi, amelyben az európai okostelefonos piac 7 százalékos növekedésére számítanak 2024-re.

A gyártó minden Európában készült okostelefont szigorú szoftver- és malwareteszteknek vet alá, egyes üzleti ügyfelek esetén pedig további IT-biztonsági partnerrkkel együttműködve biztosítják a még magasabb fokú, egyedi védelmet. Az adatokat ugyancsak biztonságos európai szervereken tárolják, 2019 óta ugyanis a HMD Global által gyártott okostelefonok adatait a vállalat finnországi szerverein tárolják és dolgozzák fel. A Nokia márkanév licencelése egyébként 2026-ig szól a HMD-nél, amit addig természetesen meg is hosszabbíthatnak majd.

Piaci hírek

Beköszöntek a kínai hekkerek az amerikai pénzügyminisztériumba

Peking rögtön visszautasította a vádakat, az elemzők szerint azonban a legújabb támadás is a Kínához köthető csoportok műveleti mintáját követte.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.