Úgy tűnik, a közeljövőben nem dobja piacra okosóráját a Facebook anyavállalata, a Meta. A közösségi oktopusz boszorkánykonyhájában egy ideje kavargatott eszköz fejlesztését ugyanis hirtelen leállították - értesült a Bloomberg tűzhöz közeli forrásokból.
A beszámoló szerint a legalább két éve tartó projekt keretében egy dupla kamerával szerelt órát terveztek piacra dobni. Természetesen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy a cég szemmel is jól látható tortaszeletet szerezzen a terméktípus szépen kövéredő tortájából, nem mellesleg pedig még nagyobbat merítsen a felhasználói adatok tengeréből. (Az IDC napokban nyilvánosságra hozott jelentése szerint ugyan a viselhető eszközök piaca az első negyedévben visszaesett, ám az órák iránt továbbra is növekvő érdeklődés mutatkozik.)
A Milan kódnév alatt végzett munka gyümölcséről tavaly ősszel egy furcsán kiszivárgott fotó is bejárta a sajtót. A prototípus képe ugyanis először a Meta és a Ray-Ban közösen piacra dobott okosszemüvegét kezelő appon belül tűnt fel.
A források szerint az okosóra a piacon megszokott funkciók (aktivitáskövetést, zenelejátszást és üzenetküldés) biztosítása mellett két kamerájával tervezte magát beverekedni az egyre sűrűbb mezőnybe. A kamerák egyike normál viseléskor nem is látszott volna, hiszen az a készülék hátoldalán kapott helyett. Ennek használatát a könnyen lecsatolható szíjjal igyekeztek gördülékenyebbé tenni a mérnökök. Az ötlet azonban nem várt problémákat okozott egyéb szenzoroknál, melyek a viselő testéből érkező biológiai jeleket rögzítették volna. Utóbbi pedig kulcsfontosságú a metaverzumot hajszoló Meta számára, hiszen az órát a digitális világgal történő interakcióra is fel szerették volna használni.
Lekerült az étlapról
Habár korábban olyan hírek is voltak, hogy a Meta okosórája akár már idén nyáron debütálhat, a Bloomberg mostani beszámolójában már 2023 tavaszi startot említettek a források. Ez viszont biztosan nem jön össze, mivel a 349 dollárra belőtt eszköz parkolópályára került. A bennfentesek ugyanakkor hozzátették, hogy a cég különleges fejlesztésekkel foglalkozó részlege, a Reality Labs továbbra is dolgozik más típusú, ugyancsak csuklón hordható megoldásokon.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak