A Bloomberg értesülései szerint egyelőre biztosan nem lesz semmi az egyébként már idén nyárra várt eszközből.

Úgy tűnik, a közeljövőben nem dobja piacra okosóráját a Facebook anyavállalata, a Meta. A közösségi oktopusz boszorkánykonyhájában egy ideje kavargatott eszköz fejlesztését ugyanis hirtelen leállították - értesült a Bloomberg tűzhöz közeli forrásokból.

A beszámoló szerint a legalább két éve tartó projekt keretében egy dupla kamerával szerelt órát terveztek piacra dobni. Természetesen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy a cég szemmel is jól látható tortaszeletet szerezzen a terméktípus szépen kövéredő tortájából, nem mellesleg pedig még nagyobbat merítsen a felhasználói adatok tengeréből. (Az IDC napokban nyilvánosságra hozott jelentése szerint ugyan a viselhető eszközök piaca az első negyedévben visszaesett, ám az órák iránt továbbra is növekvő érdeklődés mutatkozik.)

A Milan kódnév alatt végzett munka gyümölcséről tavaly ősszel egy furcsán kiszivárgott fotó is bejárta a sajtót. A prototípus képe ugyanis először a Meta és a Ray-Ban közösen piacra dobott okosszemüvegét kezelő appon belül tűnt fel.

A források szerint az okosóra a piacon megszokott funkciók (aktivitáskövetést, zenelejátszást és üzenetküldés) biztosítása mellett két kamerájával tervezte magát beverekedni az egyre sűrűbb mezőnybe. A kamerák egyike normál viseléskor nem is látszott volna, hiszen az a készülék hátoldalán kapott helyett. Ennek használatát a könnyen lecsatolható szíjjal igyekeztek gördülékenyebbé tenni a mérnökök. Az ötlet azonban nem várt problémákat okozott egyéb szenzoroknál, melyek a viselő testéből érkező biológiai jeleket rögzítették volna. Utóbbi pedig kulcsfontosságú a metaverzumot hajszoló Meta számára, hiszen az órát a digitális világgal történő interakcióra is fel szerették volna használni.

Lekerült az étlapról

Habár korábban olyan hírek is voltak, hogy a Meta okosórája akár már idén nyáron debütálhat, a Bloomberg mostani beszámolójában már 2023 tavaszi startot említettek a források. Ez viszont biztosan nem jön össze, mivel a 349 dollárra belőtt eszköz parkolópályára került. A bennfentesek ugyanakkor hozzátették, hogy a cég különleges fejlesztésekkel foglalkozó részlege, a Reality Labs továbbra is dolgozik más típusú, ugyancsak csuklón hordható megoldásokon.

Konzumer tech

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.