Az elmúlt években fokozatosan, becslések szerint nagyjából 100 millió fővel nőtt évről évre azoknak a száma, akik kisebb -nagyobb rendszerességgel játékra is használják az okostelefonjukat. Ennyi potenciális ügyfelet pedig természetesen igyekeznek a lehető leginkább "kiaknázni" a témában érdekelt vállalkozások. Erőfeszítéseiket egyelőre siker koronázza, hiszen a szegmens fontos mérföldkőhöz ér idén.
Túl az 50-en
A GoldenCasinoNews.com által megjelentetett friss elemzés szerint a mobilos játékokhoz köthető forgalom idén 52 milliárd dollár fölé is szaladhat, ami 6,2 százalékos éves növekedésnek felel meg. A piac már 2017-ben sem volt kicsi, de az akkori 44,2 milliárdot alig három év alatt sikerülhet 20 százalékkal megfejelni.
Innentől fogva viszont kicsikét megfontoltabb tempóra vált a szegmens. Az előrejelzések alapján 2024-re "mindössze" 56,6 milliárdosra hízhat az összbevétel. Ha beigazolódnak a jóslatok, akkor a mobiljátékok forgalma bő 2 százalékos éves növekedés elé néz az elkövetkező időszakban.
A lendület elvesztése nem feltétlen arra vezethető vissza, hogy nem fog nőni a potenciális közönség köre. Az idén várhatóan 1,4 milliárd embert kitevő (mobil)játékos réteg négy év múlva már 1,7 milliárdot számlálhat. A probléma viszont az, hogy ezzel párhuzamosan az egy főre eső átlagos költés folyamatosan csökken. Jelenleg bő 35 dollárnyit áldoznak a játékosok évente erre a platformra, ami viszont az előrejelzések alapján 32 dollár 66 centre eshet vissza 2024-re. Ennek ok nyilván az is, hogy az új felhasználók jellemzően a gazdaságilag fejletlenebb régiókból érkeznek, így költeni se nagyon költenek.
Kínai gőzhenger
Geográfiai bontásban nézve a szektort, meglehetősen fejnehéz piacot látni. Az öt legnagyobb forgalmat bonyolító ország együtt a teljes bevétel bő háromnegyedét adja. Közülük is kiemelkedik Kína, ahol idén várhatóan 19,9 milliárd dollárnak megfelelő összeg csorog át a mobil játékokon. Azaz a távol-keleti nagyhatalomban keletkezik a szektoriális bevétel közel 40 százaléka.
A dobogós országok között találjuk még ez Egyesült Államokat 10,1 milliárdnyi várt forgalommal, illetve Japánt 6,4 milliárd dollárra taksált piaccal. Említést érdemel még Dél-Korea és az Egyesült Királyság, ám az ott idénre prognosztizált 2,2 és 1,4 milliárdos forgalom már bőven elmarad a legnagyobb régióktól.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak