Piacra dobja első termékét a Netlock egykori ügyvezetője által alapított i4p. Első lépésnek a globális piac egy százalékát célozták meg.

Négy év fejlesztés után piacra lépett első HSM (Hardware Security Module) termékével, a Trindent HSM-mel a magyar i4p. A céget a korábban a Netlockot irányító Rózsahegyi Zsolt alapította 2014 végén. Ezt a fontos biztonsági réspiacot mindössze néhány nagy szereplő uralja, ráadásul közülük a két legnagyobb, a francia Thales és a holland Gemalto egyesült. Rózsahegyi szerint azonban a mindössze tíz fős i4p-nek is van esélye, mivel az adatszivárgások elleni védekezés és a titkosítás felértékelődése miatt a HSM-paic stabilan, évente átlagosan 12-13 százalékkal nő. Ráadásul a kisebb szereplők nagy előnye, hogy mozgékonyak, így gyorsan képesek reagálni a piaci igények változására. Az ügyvezető szerint szép eredmény lenne, ha a 2022-re 1,1 milliárd dollár méretűre növő piac egy százalékát meg tudnák szerezni.

Elosztott biztonságot nyújtanak

Az i4p úgynevezett multi-party titkosítási modult fejleszt, amely biztosítja ellenérdekelt felek közös kriptográfiai műveletvégzését, valamint a kriptigráfiai kulcsok elosztott kezelését. Utóbbi megakadályozza, hogy egyetlen eszközön se lehessen azonosítani a kulcsadatokat. Maga az elméleti alapot biztosító secure multi-party computation (vagy többszereplős számítástechnika) a 70-es évek óta ismert, azonban HSM-ben az i4p alkalmazza először.

A Trident HSM önálló egyedi eszközként is rendelhető. Több eszköz összekapcsolásával redundáns, jól skálázható, nagy rendelkezésre állású rendszer építhető, amely egyszerűen integrálható a meglévő infrastruktúrákba. Mint Rózsahegyi mondta, próbáltak olyan funkciókat építeni eszközükbe, amit a felhasználók a nagy szereplők HSM-jeiből hiányoltak. Ilyen például, hogy képes biztonságos belső környezetében az adminisztrátorok által feltöltött alkalmazások futtatására, valamint a helyi és távoli felhasználókat is képes többlépcsős módon hitelesíteni. Emellett a fejlesztő cég állítása szerint megoldása testre szabható, és gyorsan módosítható is az igényeinek változásának megfelelően.

Globális piacban gondolkodnak

Rózsahegyi elmondta: Európában jelenleg a bankok, pénzintézetek, biztosítók és az államigazgatás számítanak a legjelentősebb HSM-felhasználóknak, de az i4p lát lehetőséget más szektorokban is. A modulok alkalmasak a hitelesítési folyamatok védelmére, a PKI vagy az SSL kulcsok használatának biztonságossá tételétre, de használhatók fizetési folyamatok feldolgozásánál vagy a programkódok és dokumentumok aláírásánál éppúgy, mint az adatbázisok titkosítására. Új területként belép a gyártóipar, például IoT-eszközök és a gyártási folyamat kritikus fázisainak védelme, mondta Rózsahegyi, aki szerint eszközük a meglévő vagy hamarosan életbe lépő nemzetközi előírásoknak (eIDAS, eHDSI, PSD2, GDPR, e-Privacy) történő megfelelésben is segíti a szervezeteket.

Az eIDAS-megfelelés miatt a minősített bizalmi szolgáltatók (Qualified Trust Service Providers) távoli minősített aláírás- és bélyegzőszolgáltatásokat is kínálhatbak segítségével. A Trident májusban megkapta a Common Criteria EAL 4+ biztonsági tanúsítványt is.

Mivel a magyar piac szűk, ezért elve globális jelenlétben gondolkodnak. Első körben a környező országokat, majd a német nyelvű piacot veszik célba. 2021-ig szeretnének eljutni az USA piacára. A terméket disztribútorokon keresztül szeretnék értékesíteni. Az i4p üzleti stratégiája az, hogy a versenytársak HSM-jeinél gazdagabb funkcionalitást biztosít hasonló áron. A Trident HSM ára 3 millió forint körül indul, de kiépítéstől függően 30 millióig is felmehet.

Biztonság

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.