A dél-koreai gyártó egy sor új fejlesztés alatt álló eszközéről rántotta le a leplet. Jön az S alakban hajlítható és a kihúzható telefon, illetve feltűnt egy keretmentes, tablet-laptop kombó is.

Az idén virtuális formában megrendezett SID Display Week keretében egy maréknyi tervezés alatt álló eszközét villantotta meg a Samsung. A dél-koreai gyártó azonban a részletekkel kapcsolatban egyelőre nem kívánt megnyilatkozni, így az sem világos, pontosan mikor kerülhetnek majd forgalomba a most bemutatkozott modellek.

Semmi sem hajlíthatatlan

A kijelzők köré szervezett termékparádé kizárólag a különböző módokon hajlítható, transzformálható panelekről szólt. Az egyik modell például S alakban zárható, nyitható. Így lehet, hogy egy alapból normál méretű telefonból teljesen széthajtott állapotban 7,2 hüvelyk átmérőjű kijelzőt kapunk.
 

 

Egy másik telefon kijelzője nem hajlik, hanem csúszik. A széthúzható OLED panel segítségével a hagyományos mobilképernyő oldalra kibővíthető, hogy azon kiegészítő információk, illetve más alkalmazások felülete jelenjen meg és lehessen egyszerre több feladatot végezni egyetlen készüléken. A harmadik említésre méltó darab egy tabletméretű kijelző volt, amelyet széthajtva 17 hüvelykes 4:3 arányú monitort kapunk.

Notebook-fronton a képernyő alá rejthető kamerát lehet kiemelni. Ennek a technológiai megoldásnak hála a számítógépről teljesen eltűnhet az eddig megszokott keret, így a képernyő a modell teljes szélességére kiterjeszthető, ami igencsak tetszetős megoldásnak tűnik a fenti videós bemutató alapján.

Majd meglátjuk

A cég részletesebb technológiai specifikációkkal nem szolgált a bemutatott modellek kapcsán. Mint ahogy egyelőre az is kérdéses, hogy mikorra lesz ezekből boltokban kapható termék. Valószínűsíthető, hogy legkorábban jövőre számíthatunk az itt felsorakoztatott technológiák (vagy legalább egy részük) bevezetésére.

Konzumer tech

Nincsenek csodák, a Teslánál is készülhetnek a robotaxik távoli irányítására

Egy álláshirdetésből következtetnek rá, hogy ha beindul a járműgyártó saját szolgáltatása, akkor sem fog senki teljes autonómiával közlekedő Cybercab taxikban utazgatni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.