Az Amazon-alapító Jeff Bezos magánvagyonát ebben a pillanatban 122 milliárd dollárra becsülik.

A Bloomberg milliomosindexe alapján Jeff Bezos már egyértelműen a világ legvagyonosabb embere: a lista vezetését még tavaly év végén vette át, jelenleg pedig 122 milliárdos magánvagyonával több mint 30 milliárdot ver rá a második helyezett Bill Gates-re. A különbség önmagában is elég lenne hozzá, hogy valaki a 24. leggazdagabb személy legyen a Földön.

Bezos cége, a 24 évvel ezelőtt alapított Amazon szoros versenyben áll az Alphabettel és a Microsofttal az Apple mögötti második helyért a legértékesebb vállalatok rangsorában, sok elemző pedig éppen a 700 milliárd dollárnál is magasabbra értékelt Amazontól várja, hogy a nagy négyes tagjai közül először éri majd el az 1000 milliárd dolláros piaci kapitalizációt.

A Business Insider beszámolója szerint egy nemrég lezajlott díjátadó eseményen Bezos megkapta a sokakat foglalkoztató kérdést: mihez lehet kezdeni ennyi pénzzel. (Bár az üzletember vagyona nyilvánvalóan nem teljes egészében áll könnyen pénzzé tehető elemekből, a nagyságrendeken ez semmit sem változtat.)

Ennyi pénzhez már küldetés is kell

A válasz csak azokat érhette meglepetésként, akik nem voltak tisztában Jeff Bezos gyerekkora óta tartó szenvedélyével: a multimilliárdos szerint az egyetlen elképzelhető dolog, amire az ilyen volumenű forrásokat fordítani lehet, az nem más, mint az Amazonból származó nyereség beforgatása az űrutazásba.

Bezos ezzel kapcsolatban elmondta, hogy az Amazon részvényeinek eladásából évente egymilliárd dollárral finanszírozza a Blue Origin nevű űripari magáncéget, és a jövőben még jobban megtolja majd a fejlesztéseket – megfogalmazása szerint a Blue Origin elég drága mulatság ahhoz, hogy ki tudja használni az Amazon alapító vezérigazgatójának tőkéjét. Bezos egyébként szerencsésnek nevezte magát, amiért sikerült felhalmoznia a felfoghatatlan értékű vagyont, és hosszú távú jelentőséget tulajdonított annak, hogy ezt egy "küldetéses cél" elérésére fordítsa.

Ahogy azt már sokan sok helyen leírták, Jeff Bezosgyerekkori álma állítólag egy saját könyvesbolt mellett egy kereskedelmi űrutazással foglalkozó cég volt; miután az 54 éves üzletember már a világ legnagyobb könyvesboltjának a tulajdonosa, és saját űrhajója is van, elmondhatjuk, hogy nyugodtan befér bármelyik önmegvalósításról szóló tankönyv best practice fejezetébe.

A mostani beszélgetésből az is kiderült, hogy a világ leggazdagabb emberének nincsenek extravagáns hobbijai (már ha az űrutazást nem számoljuk bele): legutóbb például egy három és fél napos norvégiai nyaralásra vitte el a családját, amivel azért nehéz a címlapokra kerülni.

Az Amazon éppen most teszi majd közzé első pénzügyi negyedévének eredményeit, amitől az elemzők elsősorban a cloud üzletág tekintetében várnak látványos eredményeket – az előrejelzések általában a tavaly ilyenkor jelentett 42 százalékos éves növekedést is meghaladó fejlődésről szólnak. A részvények további emelkedésének csak a csökkenő haszonkulcs tehet keresztbe, ami könnyen össze is jöhet az olyan incidensek miatt, mint amilyen például a Meltdown/Spectre sebezhetőségek javítása is volt.

Piaci hírek

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.