Az Alphabet-Google máris megválna a három évvel ezelőtt felvásárolt Boston Dynamics-tól, nem lát rövid távú üzleti lehetőségeket a cég robotikai fejlesztéseiben.

A Bloomberg értesülései szerint a Google anyacége, az Alphabet eladná a 2013-ban felvásárolt, robotikai kutatásokat végző Boston Dynamics-et, miután a vezetőség nem tartja üzletileg is kifizetődőnek a fejlesztések további finanszírozását. Az 1992-ben alapított Boston Dynamics három évvel ezelőtt 500 millió dollárért került a Google-höz, de azóta képtelen teljesíteni a bevételi célokat, és az Alphabetnél abban sem bíznak, hogy a következő években piacosítható termékekkel állhatna elő.

Nincs benne pénz, és mindenkit megijeszt

A cég négy lábú vagy akár humanoid kísérleti modelljei időről időre felbukkannak a hírekben, legutóbb éppen az emberszabású Atlas robot képességein ámult és szörnyülködött mindenki. Úgy tűnik, hogy az új Atlas bemutatkozása kapcsán meg is ijedtek az Alphabetnél, miután a munkahelyüket féltő vagy egyszerűen a robotika lehetőségeitől megrettenő közönség enyhén szólva is vegyes érzelmekkel fogadta a kutatások legfrissebb eredményeit.

A Massachusetts-ben működő Boston Dynamics hagyományosan egyedi megrendelésekre dolgozik, az elkészített robotok eddig nem kerültek kereskedelmi forgalomba. Ügyfeleik között van a Pentagonhoz tartozó DARPA, vagyis az USA védelmi minisztériumának kutató részlege. A hadiipari kapcsolatok mellett a Boston Dynamics polgári területen is aktív, szakemberei például tanácsadóként segítették a Sony Aibo nevű robotkutyájának elkészítését.

Úgy tűnik, az eladással nem lesz probléma

A Bloomberg forrásai szerint a tavaly december óta halogatott döntésben az is szerepet játszott, hogy a Google társalapítója, az Android rendszer atyjaként és a Google robotikai ambícióinak megtestesítőjeként ismert Andy Rubin másfél évvel ezelőtt otthagyta a vállalatot, így a társaság robotikával kapcsolatos víziói is talajt vesztettek. Emellett a Boston Dynamics és az Alphabet-Google más részlegeinek együttműködése azóta sem zökkenőmentes, ami szintén a kereskedelmi forgalomba hozható termékek rövid- vagy középtávú megjelenése ellen szól.

A hírekben már a lehetséges érdeklődők is felbukkantak: állítólag a Toyota és az Amazon is lehetőséget lát a Boston Dynamics felvásárlásában. Előbbi saját kutatási részlegébe (Toyota Research Institute) integrálná az így szerzett szakértelmet és technológiákat, míg az Amazon óriási raktáraiban hasznosítaná a robotikai fejlesztéseket, ahol már eddig is komoly újításokat vezetett be a drónok és más automatizált kiszolgáló eszközök alkalmazásában.

Piaci hírek

Nadella: minden eszközbe szeretnénk bevinni a Copilotot

A szeptember 26-án érkező frissítéssel minden Windows 11-nek része lesz a Copilot, jelentette be tegnap a Microsoft New Yorkban.
 
Hirdetés

Acronis webinárium az AI-vezérelt kibertámadások kivédéséről

Csatlakozzon 2023. szeptember 26-án az Acronis és a RelNet Technológia Kft. közös szervezésű, exkluzív webináriumához, melynek témája a mesterséges intelligencia által vezérelt kibertámadások hatásainak kezelése lesz.

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

A felhő elhozta a webalkalmazások és a mikroszolgáltatásokra épülő architektúra aranykorát – és egy új, súlyos kockázati elemmel is bővült az IT-infrastruktúra.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Kilátások az Dunától keletre – állás Gyöngyös városában

A munkalehetőségek terén az ország különböző régiói meglehetősen eltérő lehetőségeket kínálnak, mind mennyiségben, mind minőségben. Ebből a szempontból a legtöbb szó a Dunától keletre lévő területekről esik, ám természetesen itt is találhatók kedvező állás opciók.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.