A CEO elítélése után a vállalat társ-vezetője szokatlan őszintéséggel nyilatkozott a cég jövőjéről.

Igencsak meglepő dolgokat mondott a berlini IFA-n a Süddeutsche Zeitungnak adott interjújában Jon Bu-Kün (Yoon Boo-Keun), a Samsung társ-vezetője, a Samsung elektronikai részlegének feje. A vezető szokatlan őszinteséggel beszélt arról, hogy súlyos következményei lehetnek vállalata jövőjére nézve Csaj J. Li (Jay Y. Lee) elítélésének. Mint ismert, Lit öt év börtönbüntetésre ítélték Dél-Koreában. A 49 éves Samsung-vezér még februárban került előzetes letartóztatásba vesztegetés, sikkasztás és hamis tanúzás vádjával. Az ítélettel egyébként nem is járt olyan rosszul: az ügyészség eredetileg 12 évnyi szabadságvesztés kiszabását kérte a bíróságtól.

Családi üzem

A Samsung szerencséje, hogy Jon már 2012 óta foglalkozik az elektronikai üzletág vezetésével. Csaj börtönbe vonulása így rövid távon nem érinti az egyébként nagyon sikeres részleget, melyet látszólag semmi nem tud megrengetni (még egy több milliárd dolláros akkumulátor-visszahívás sem).

A berlini IFA indulása előtti héten elítélt Samsung-vezér három éve de facto állt a Samsung élén. 2014-benvgette át az irányítást, miután apját szívroham érte. A fiatalabb Li – vélhetően apjától örökölt - korrupciós botránya végül februárban csúcsvezető nélkül hagyta a dél-koreai vállalatot. Ez Jont meglehetősen stresszes helyzetbe hozta, mondta a Süddeutsche Zeitungnak. Korábban ugyanis ő csupán az elektronikai részleg vezetésével és a rövidtávú stratégiák kidolgozására koncentrált, most azonban hosszabb távon kell gondolkodnia a cég jövőjét illetően.

Ennek kapcsán Jon elárulta, hogy nem jött be a dolgok internete kapcsán kialakított tervük, az IoT eszközök nem indultak olyan gyors fejlődésnek, mint ahogyan azt a Samsung várta. Ettől függetlenül a dél-koreaiak elkötelezettek a trend mellett, Jon közlése szerint termékeik általánosan támogatni fogják a folyamatos kapcsolatot 2020-ra.

Az integráció gőzerővel zajlik

Beszélt az IoT és a mesterséges intelligencia összeházasítására irányuló törekvéseikről is. A Samsung jelenleg arra koncentrál, hogy minél több termékében helyet találjon Bixby nevű MI-jének, amely elsőként a Samsung Galaxy S8 és S8 Plus-ban debütált. Az elektronikai készülékek vezérlésére használható új kezelőeszköz, a kézzel történő bevitel mellett az emberi hanggal való irányíthatóság ugyanis új lehetőségeket tartogat a mindennapi élet egyszerűbbé tételére.

Ugyanakkor azt fontosnak tartotta megjegyezni Jon, hogy a Samsung tévéiben és más eszközeiben (például mosógépek) az okostelefonnál "megszokott" élményhez képest eltérő tapasztalatokat hoz majd. Például a hűtőgépek esetében recepteket javasolhat, a tévéknél pedig megtanulja, milyen műsorokat kedvel a néző, azokat rögzíti, és lejátszásukat automatikusan felkínálja a bekapcsolást követően.

És ha már televíziók: egyelőre nem várhatók OLED készülékek a vállalat nyilvános termékpalettájában, árulta el a CEO. A fejlesztés során a technológia néhány hosszútávú mellékhatását még le kell győzniük, például a színek visszaadásával és a megjelenített tartalom beégésével kapcsolatos kihívásokra kell választ adni. A termékvonal fejlesztése azonban tovább folyik, de a nagyobb méretű kijelzővel szerelt készülékekben csak az elkövetkező években debütálhat majd.

Mindez történik úgy, hogy a Samsung display üzletága a világ egyik legnagyobb OLED kijelzőket előállító entitása. És a vállalat egyben a legnagyobb OLED-felhasználója is, a Samsung Galaxy S8 elképesztő ütemben zabálja fel a legyártott OLED paneleket.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.