A másfél évtizedes múltra visszatekintő rendezvényt idén április 18-án tartják a kizárólag egyetemistákból álló szervezők.
Hirdetés
 

Az ingyenes rendezvényre azokat várják most szerdán, akik érdeklődnek a legújabb villamosmérnöki és informatikai fejlesztések iránt. A XV. Simonyi Konferencia szervezői mindenki számára könnyen érthető és élvezhető előadásokat ígérnek, amelyeknek a BME I épülete ad otthont.

"Szárazanyag" helyett kedvcsináló

A Simonyi Konferencia Magyarország legnagyobb, kizárólag egyetemi hallgatók által rendezett éves szakmai eseménye, melynek szervezője a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán működő Simonyi Károly Szakkollégium.

A rendezvény kiemelt célja, hogy a látogatók a száraz előadások helyett érdekes élményekkel gazdagodjanak és kedvet kapjanak elmélyülni adott szakterületekben. Idén a 17 előadást párhuzamosan két teremben tartják. Az előadók között találjuk Somlai-Fischer Ádámot, a Prezi társalapítóját, aki a kiterjesztett valóság Prezin belüli alkalmazási lehetőségeit tárja fel, vagy Dobson Leventét, aki a Facebook adatközpontbeli kihívásait részletezi. Ezeken kívül szó lesz még ipar 4.0-ról, IoT-ról, humanoid robotokról, botnet hálózatokról, mesterséges intelligenciáról is. Nem maradhatnak ki az önvezető autók és a blockchain technológia sem.

Ballonplatformtól a Schönherz Mátrixig

A konferencián a szakkollégium különböző projektjeit is megismerhetik a látogatók, mint például egy magaslégköri ballonplatform kifejlesztését, illetve a Schönherz Mátrixot, aminek keretében a hallgatók minden évben egy óriási kijelzővé változtatják kollégiumuk oldalát.

A konferencia része egy expo, ahol a támogató cégek és a Simonyi Károly Szakkollégium szakmai körei mutatják be munkájukat. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek stúdiótechnikába, dizájnba és arculattervezésbe, informatikai és elektronikai fejlesztésekbe is.

Az előadások részletes leírásai és a pontos program elérhető az esemény honlapján, ahol az ingyenes regisztrációra is lehetőség nyílik.

Cloud & big data

Vállalná három szabad napért, hogy négy napig intenzívebben dolgozik?

Egy brit techcégnél bejött a dolgozóknak, igaz, némi plusz szervezést igényelt. Mások inkább azt szeretnék, hogy heti 60 óra legyen a keret.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.