Manhattanben tárgyalják a John McAfee kontra Intel keresetet, amelyet a klasszikus biztonsági szoftvercég névadója indított a chipgyártó óriásvállalattal szemben. McAfee a saját családnevét újabb vállalkozásainak elnevezésében is meg akarja jeleníteni, az Intel – vagyis a korábbi McAfee szoftverek és márkanév tulajdonosa – szerint azonban nincs joga hozzá, hogy John McAfee Global Technologies-ra keresztelje a MGT Capital Investments nevű társaságot, amelynek jelenleg ő az ügyvezetője. Az MGT nem meglepő módon kiberbiztonsági területen mozog, ami érthető módon ki is verte az Intelnél a biztosítékot.
Egyszer már eladta a McAfee-t
Az 1987-ben alapított McAfee-t, amelyet a legtöbben a világ legelső, kereskedelmi forgalomba került antivírus szoftveréről ismernek, az Intel hat évvel ezelőtt vásárolta fel 7,68 milliárd dollárért. Ezzel jelentőssen megerősítette saját kiberbiztonsági üzletágát, és azt tervezte, hogy a biztonsági technológiákat közvetlenül hardvertermékeibe integrálva piacosítja. A kezdeti integrációs terveket a vállalat a mai napig nem valósította meg teljes egészében. A biztonsági részleg 2014 óta Intel Security néven működik, ettől függetlenül a szoftvertermékek közül azóta sem vezette ki a McAfee márkanevet.
Hogy erre a jövőben sor kerül-e, már nem feltétlenül az Intelen múlik, mivel a hírek szerint a chipgyártó eladná az Intel Security-t, hogy csökkentse függőségét a folyamatosan zsugorodó és egyre alacsonyabb haszonkulcsokkal működő PC-piactól. A TPG kockázatitőke-befektető állítólag 3 milliárd dollárra értékeli a McAfee-t, bár az Intel több érdeklődővel is tárgyalásokat folytat a biztonsági üzletág részben vagy egészben történő értékesítéséről. Biztosnak egyelőre csak az látszik, hogy a társaság a felét sem biztos, hogy viszontlátja a 2010-es 7,7 milliárd dollárjának.
Második nekifutás
John McAfee a keresetben beszámolt róla, hogy az Intel levélben figyelmeztette: megsérti a cég a márkához fűződő jogait, ha új cégét is saját magáról nevezi el. Érdekesség, hogy John McAfee korábbi botrányai a felmérések szerint már eddig is sokat ártottak az Intel által tulajdonolt márkanévnek, mivel egyáltalán nem közismert dolog, hogy az alapító névadó már két évtizede nincs kapcsolatban magával a vállalattal. A mostani perben azzal próbál érvelni, hogy saját családnevének használatára vonatkozóan soha nem kötött senkivel megállapodást, és az Intellel szemben sem vállalt semmilyen versenytilalmi kötelezettséget.
A most 70 éves McAfee, aki időközben önjelölt törvényenkívüli és amerikai elnökjelölt-aspiráns is volt már, az MGT-vel külső tőkebevonásra támaszkodva biztonsági technológiákat vásárol fel, hogy az új kihívásoknak megfelelő védelmi megoldásokat fejlesszen a mobilok és más, személyi számítástechnikai eszközök felhasználói számára. A cég honlapja szerint ilyen lehet a D-Vasive kémprogram-elhárító alkalmazása és Demonsaw nevű, anonim és biztonságos fájlmegosztó platform.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak