Az Intel fokozatosan kivezeti a McAfee márkanevet. A termékek a jövőben Intel Security név alatt futnak majd.

A CES híre ez is: Brian Krzanich, az Intel elnök-vezérigazgatója, ugyanis a Las Vegas-i kiállításon jelentette be, hogy a vállalat lecseréli a McAfee márkanevet. Ez tisztán marketingdöntés, hiszen sem a technológiai irányvonal, sem a csapat nem változik.

Az Intel 2010-ben 7,68 milliárd dollárért vette meg a biztonsági piac egyik meghatározóbb szereplőjének számító McAfee-t. A márkanevet megtartotta: a biztonsági termékek és szolgáltatások a mai napig ezzel a névvel jelennek meg. Idén azonban megválnak a közben igencsak kétessé vált névtől. Nagyjából egy év alatt vezetik ki, hogy helyét elfoglalhassa az Intel Security.

Az iOS-hez és az Androidhoz idén megjelenő ingyenes mobilbiztonsági szoftverek például már valószínűleg az új nevet viselik majd. Ennek kapcsán Krzanich megemlítette, hogy idén véglegessé válik az Intel Device Protection technológia, amely az Intel-alapú androidos készülékek védelmét biztosítja majd.

Az elnök-vezérigazgató nem részletezte a váltás hátterét. Két magyarázat azonban kézenfekvő – akár mindkettő egyszerre: elképzelhető, hogy az Intel egységesebb képet szeretne kialakítani a biztonsági portfóliójáról, de az is érthető lenne, ha John McAfee kétes hírneve miatt váltana nevet a cég. Mint azzal a Bitport is foglalkozott, az egykori névadó körüli botrányok kimutathatóan rontották a McAfee termékek megítélését.

(A cikk a Biztonságportálon megjelent írás szerkesztett változata.)

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.