Öt éven belül legalább tíz százalékot akar megszerezni a 80 milliárdos nagyvállalati vezetékes adatpiacból.

Heteken belül elindítja a Vodafone Magyarország üzleti fix-mobil konvergens szolgáltatásait. Így már csak egyedül Máltán lesz tisztán mobilszolgáltató a brit távközlési nagyvállalat. A többi országban, ahol valamilyen konstrukcióban a vezetékes piacon is jelen van a vállalat. Az üzletet egyébként azzal alapozta meg, hogy 2012-ben megszerezte az amerikai Cable & Wireless  Worldwide-ot 1,7 milliárd dollárért, és ezzel egy kiterjed globális vezetékes hálózathoz jutott.

A nagyvállalatokra számítanak

A Vodafone Magyarország vállalati üzletágának vezérigazgató-helyettese, Király István azzal magyarázta a lépést, hogy arra az üzleti piacon is elvárt további növekedés érdekében van szükség. Mivel az évi mintegy 140 milliárd forintra becsült hazai vállalati mobilpiacon nem látni látványos bővülési lehetőségeket – a piaci szereplők évről-évre ugyanazt a tortát szeletelgetik –, szükség van újabb területekre is, például a vállalati vezetékes adatpiacra. A szolgáltatással elsősorban a nagyvállalati adatkommunikációs piacot kívánják megcélozni.

Ennek a paicnak a méretét a mobilénál szerényebbre becsülik a piackutatók, az éves forgalom ebben a szegmensben 80 milliárd forintra tehető. Ebből a vezérigazgató-helyettes szerint 5 éven belül mintegy 10 százalékot hasítana ki magának a Vodafone úgy, hogy elsősorban a nagyvállalatok 5-10 ezres számú részpiacát céloznák meg.

Magyarországon a vezetékes szegmens infrastrukturális alapját is a Vodafone Magyarország 3G és 4G szolgáltatását kiszolgáló, országos lefedettségű, közel 9000 kilométeres optikai gerinchálózat adja  majd. Ami hiányzik, az a bizonyos last mile, vagyis az ügyfél telephelyéhez vezető utolsó mérföld. Ez a konkurenciától nagykereskedelmi szerződés keretében vehető igénybe. A tervezett lépéssel a Vodafone megtöri a Magyar Telekom monopóliumát a hazai komplex fix-mobil üzleti távközlési piacot.

A bérelt vonalat eddig is adtak

A közeljövőben bevezetni kívánt menedzselt szolgáltatások illeszkednek a Vodafone korábban bevezetett nagyvállalati megoldásaihoz, például a Vodafone Iroda szolgáltatáshoz. A cég jelenleg is több mint 200 ügyfelének ad bérelt vonalat (PBX, BSMS) alközponti és tömeges SMS szolgáltatással.

A szükséges alaphálózati fejlesztésekkel együtt több százmillió forintból megvalósított, Fixed Connectivity néven bevezetendő szolgáltatások keretében a Vodafone a nagyvállalati körnek bérelt vonalat, bérelt vonali internet szolgáltatást és IP-alapú virtuális magánhálózati szolgáltatásokat (IP-VPN) kínál. A bérelt vonali szolgáltatás szimmetrikus adatátviteli technológiára épül, folyamatos és stabil adatkapcsolatot biztosít egy cég telephelyei között. A szolgáltatás internet-hozzáféréssel is rendelhető, a szimmetrikus megoldással a feltöltési irány sem jelent szűk keresztmetszetet.

Az IP-VPN a több telephellyel rendelkező vállalkozások számára megfelelő megoldás, amely lehetővé teszi a helyi hálózatok menedzselését is. A hálózat ingyenes hanghívást is biztosít telephelyen belül és telephelyek között asztali IP-telefonokkal.

Az új menedzselt adatszolgáltatásokat a cégek egy önkiszolgáló felületen tudják megrendelni. Ezen a felületen az ügyfelek folyamatos és azonnali visszajelzést kapnak a valós szolgáltatási szintekről, és folyamatosan nyomon követhetik a pillanatnyi sávszélesség adatokat.

Az új szolgáltatás fejlesztését, működtetését és értékesítését 40 fős csapat végzi.

Mobilitás

Sok dollárt szorgoskodtak össze uruknak az álcázott észak-koreai informatikusok

Az FBI szerint mindössze két cégen keresztül minimum 88 millió dollárral gazdagodott Phenjan abból, hogy hamis papírokkal olyan pozíciókba ülteti szakembereit, amelyeket a nemzetközi szankciók miatt egyáltalán nem tölthetnének be.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.