A Microsoft bejelentette, hogy visszavesz a funkcióból: mostantól csak szervezeti szinten ad összesített adatokat a produktivitásról.

Eredeti formájában mindössze pár hetet ért meg a Microsoft 365 újítása, a Productivity Score. Az Ignite-on bemutatott és november közepén élesített újdonság olyan nagy felháborodást váltott ki, hogy a Microsoft tegnap bejelentette: a funkció csak szervezeti szinten méri a produktivitást, az egyéni alkalmazáshasználatra nem ad adatokat.

A Productivity Score szolgáltatást már a preview (ezt láthatta az Ignite közönsége) bemutatása után szétcincálták az adatvédelmi szakértők és aktivisták: orwelli rémálomról, a totális megfigyelés lehetőségéről írtak – részben joggal. A funkció ugyanis eredetileg azzal akarta átláthatóbbá tenni a Microsoft 365-öt használó szervezetek működését, hogy több mint hetven mutató alapján munkavállalói szinten havi összesítésben értékelte a csomagban lévő alkalmazások használatát. Így egy munkahelyi vezető lényegében beosztottjai minden percét végigkövethette volna: mikor kapcsolták be kamerájukat a virtuális meetingeknél, milyen gyakran küldtek mailt, hányszor nyitották meg és módosították a megosztott dokumentumokat, a csoportos csetben mennyire voltak aktívak stb.

Bár a funkció bemutatása után azonnal jöttek a kritikák, a Microsoft 365-ért felelős alelnök, Jared Spataro megvédte a Productivity Score-t azzal, hogy számos biztonsági funkciót tartalmaz, így megfelel a privacy-követelményeknek.

Visszavesznek belőle...

A magánélet védelmének szószólóit azonban Spataro nem tudta megnyugtatni, így most a Microsoft módosított a funkción: nem lehet lekérni belőle az egyes felhasználókra vonatkozó adatokat. belátták, hogy ilyen módon ezekkel az információkkal vissza is lehet élni. Mint a The Register írja, a funkció megítélése még a vállalaton belül sem volt egységes. Voltak olyan javaslatok is, hogy inkább a telemetriai adatokból induljanak ki, és ne az alkalmazottak tevékenységét monitorozzák.

A Productivity Score mostani módosítása nem ezt az utat követi, de mint Jared Spataro tegnapi posztjából kiderül, minden olyan lehetőséget eltávolítottak a mérőeszközből, amely segíthet az alkalmazottak egyéni monitorozásában. A kommunikáció, a megbeszélések, a tartalmi együttműködések, a csapatmunka stb. hatékonyságáról csak szervezeti szinten ad adatokat a funkció. Ennek megfelelően módosították a riportfelületet is.

Bár a Microsoft 365-ből közvetlenül nem lesznek elérhetők, az egyéni teljesítmény monitorozására alkalmas adatok ott vannak a Microsoft felhőjének mélyén (ez nem feltétlenül baj, de jó, ha tisztában vagyunk vele). Aki nagyon kíváncsi, bizonyos egyéni teljesítményadatokhoz eddig és ezután is hozzájuthat, igaz, némileg  bonyolultabban. Léteznek olyan API-k, amiken keresztül mindenféle személyekre lebontott adatokat lehet kinyerni a Microsoft Graph-ból.

Cloud & big data

Megint hirdetésben froclizza a Samsung az Apple-t

A dél-koreai óriásnál szinte már tradíció, hogy reklámok formájában mutatnak rá legfőbb riválisuk egy-egy gyenge pontjára.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.