Az 50 ezer bitcoin euróban számolva jelenleg szinte pontosan 2 milliárdot ér, ami természetesen történelmi rekordot jelent Németországban.

Az ország legnagyobb bitcoinos fogásáról számolt be tegnap a drezdai rendőrség. A Reuters által is idézett közlemény szerint a hatóságoknak 50 ezer bitcoint sikerült lefoglalnia, ami amerikai dollárban 2,17 milliárdot, euróban pedig szinte centre pontosan 2 milliárdot ér.

A rendőrség tájékoztatása alapján a nyomozást a szövetségi bűnügyi hivatal (BKA), az FBI és egy müncheni igazságügyi informatikai szakértő cég is támogatta. A nagy fogás egy feltételezett pénzmosás miatt folyamatban lévő nyomozással van összefüggésben, amely két olyan gyanúsított ellen irányul, akik 2013-ig üzemeltettek egy német kalózoldalt. A bitcoinokat egyébként maguk a gyanúsítottak utatalták át a BKA által biztosított hivatalos tárcákba.

A beszámolók alapján a gyanúsítottak ellen egyelőre nem emeltek vádat, de a nyomozó szervek vizsgálják, hogy milyen összefüggés mutatható ki a kriptovaluta-birtoklás és a gyanú szerinti pénzmosás között. Mivel a nyomozás továbbra is folyamatban van, egyelőre nem született végleges döntés arról, mi lesz a sorsa az elkobzott bitcoinoknak.

Világszinten is kiemelkedő fogás

Az ügy nem csupán Németországban, de világszinten is kiemelkedő a lefoglalt bitcoinok értéke alapján. Az USA-ban ugyan már egyáltalán nem ritka, hogy a hatóságoknak sikerül megkaparintani illegálisan felhalmozott kriptopénzeket, ám az ilyen nagyságrendű fogás ott sem számít mindennaposnak. Az amerikai kormány a hatósági lefoglalásoknak köszönhetően jelenleg nagyjából bő 9 milliárd dollár értékű bitcoinnal rendelkezik, amelynek egy töredékét épp a napokban bocsátotta eladásra.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.