2011 januárjában nevezték ki Christopher Laskát a vállalat élére. Utódja a Swisscomtól érkezik.

Osztrák vezetője lesz november 1-jétől a Telenor Magyarországnak. Közel hat év után Alexandra Reich váltja a 2011 januárjában kinevezett Christopher Laskát a vállalat élén. Reich egyben a nemzetközi Telenor Csoport felsővezetésének is tagja lett Executive Vice President pozícióban. Laska, aki közel hat évig irányította a magyar leányvállalatot, regionális felső vezetőként Szingapúrban folytatja pályafutását.

Alexandra Reich 1963-ban született és osztrák állampolgár. A Telenorhoz a Swisscomtól érkezik, ahol 2009 óta dolgozik, és 2014 óta a mobiltávközlési üzletág vezetője volt. Karrierjét befektetési bankárként kezdte Ausztriában, majd az elsők között, 1986-ban alapított digitális startup céget. 2001 óta dolgozik a távközlésben, és olyan vállalatoknál volt felsővezető, mint a VIAG Interkom, a T-Online Ausztria, a 3G Hutchison és a Sunrise. Üzleti közgazdasági diplomáját a Bécsi Egyetemen szerezte. Reich szakterülete a marketing és a kereskedelem.

Christopher Laska szeptember 1-től Szingapúrban a Telenor Csoport ázsiai regionális vezetőségében Senior Vice President pozícióban folytatja karrierjét. A magyaror leányvállalathoz a Telenor Montenegrótól érkezett, de korábban dolgozott Szerbiában és az ázsiai térségben is, így Szungapúr nem lesz számára ismeretlen terep.

Laska vezérigazgatósága alatt épült ki a Hipernet hálózat, valamint számos digitális szolgáltatást is indított a vállalat, például a MyTV-t, a Deezert és a Walletet.

Közösség & HR

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.