Három angliai kórházban kezdték meg a prosztatarák kimutatására és minősítésére tervezett MI-technológia élő klinikai vizsgálatát – számolt be róla hét eleji riportjában az AI News. A projektet az Oxfordi Egyetem vezeti, együttműködésben a Paige nevű, rákdiagnosztikai klinikai alkalmazásokat fejlesztő céggel, a résztvevő intézmények pedig ennek során beépítik a szóban forgó technológiát a gyakorlati ellátásba, hogy felmérjék, milyen lehetőségek lehetnek a mesterséges intelligencia felhasználásában az egyre szaporodó prosztatarákos esetek kezelésében.
A cikkben az Articulate Pro néven futó program vezető kutatóját is idézik, aki szerint a kísérletek középpontjában a betegek állnak, vagyis a rák diagnosztizálására és a biomarkerek felfedezésére szolgáló MI-technológia bevetése a biztonságosabb és hatékonyabb vizsgálatok érdekében. A The Paige Prostate Suite több helyszínen való használatával szisztematikusan tanulmányozzák annak lehetséges előnyeit a daganatok kimutatásában és osztályozásában a szövetmintákon, nem beszélve az MI hatásairól a döntéshozatalra vagy az erőforrások felhasználására.
Sajnos egyre többször lesz rá szükség
A Paige MI-alkalmazásai a lapnak nyilatkozó szakemberek szerint már elérték a validálás és a teljesítmény olyan szintjét. ami lehetővé teszi klinikai alkalmazásukat. Emellett most kiemelik, hogy a különböző betegpopulációkat kiszolgáló kórházakban különböző digitális szkennereket és információs rendszereket használnak, ami lehetővé teszi annak átfogó értékelését, hogy a Paige mesterséges intelligencia technológiája miként szolgálhatja a legjobban a betegeket és a patológusokat is a diagnóziaban, javítva a rák osztályozásának pontosságát és következetességét.
A digitális és számítógépes patológia területén világviszonylatban is vezető kutatást az Accelerated Access Collaborative finanszírozza, amit az Egyesült Királyság egészségügyi és szociális minisztériuma felügyel. (Arrafelé olyan is van.) Mivel a tapasztalatok szerint a prosztatarák előfordulása egyre gyakoribb, a mesterséges intelligencia integrálása a diagnosztikába lehetőséget nyújthat a korábbi felismeréshez, a betegség pontosabb besorolásához, végső soron pedig a betegek gyógyulási esélyeinek javításához – olvasható az AI News tudósításában.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak