A kínai Sanghajban a világjárvány kezdete óta látott legszigorúbb korlátozásokat léptették életbe, ehhez pedig a jól ismert robotkutyákat is bevetik, amelyek a rájuk erősített hangszórón keresztül harsogják a karanténra vonatkozó biztonsági utasításokat. Az interneten terjedő videók szerint a kis métretű, négylábú robotok az üres városi utcákat róják, miközben fekete-sárga ragasztó szalaggal a hátukra rögzített hanngosbeszélőből mondják a magukét.
Az ipari-gazdasági központ a koronavírus-járvány eddigi egyik legsúlyosabb hullámával néz szembe, miután a megbetegedések között egyre nagyobb arányban fordul elő az Omikron variáns egy új változata is. A városban március vége óta teljes zárlat van érvényben. A vélemények megoszlanak róla, hogy a robot kutyák valamilyen disztópikus rémálom újabb jelenetének kell tekinteni, vagy ötletes közegészségügyi technológiai alkalmazásnak, a dolog mindenesetre így néz ki:
A The Times beszámolója szerint egyébként nem csak robotkutyák járőröznek a sanghaji utcákon: a lap szerint a kínai tisztviselők drónokat is használnak, amelyeken keresztül ugyancsak arra szólítják fel a lakosságot, hogy maradjon otthon. A hírügynökségi jelentések alapján az emberek még azért sem hagyhatják el az otthonukat , hogy kivigyék a szemetet, de április 3-án így is közel 8 ezer tünetmentes és több mint 400 súlyosabb esetről számoltak be.
Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében
"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.
Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni
A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak