A hatóságok nem csak drónokat, hanem négylábú robotokat is bevetnek, amelyek a hátukra szerelt hangszóróval mászkálnak a kiürült utcákon.

A kínai Sanghajban a világjárvány kezdete óta látott legszigorúbb korlátozásokat léptették életbe, ehhez pedig a jól ismert robotkutyákat is bevetik, amelyek a rájuk erősített hangszórón keresztül harsogják a karanténra vonatkozó biztonsági utasításokat. Az interneten terjedő videók szerint a kis métretű, négylábú robotok az üres városi utcákat róják, miközben fekete-sárga ragasztó szalaggal a hátukra rögzített hanngosbeszélőből mondják a magukét.

Az ipari-gazdasági központ a koronavírus-járvány eddigi egyik legsúlyosabb hullámával néz szembe, miután a megbetegedések között egyre nagyobb arányban fordul elő az Omikron variáns egy új változata is. A városban március vége óta teljes zárlat van érvényben. A vélemények megoszlanak róla, hogy a robot kutyák valamilyen disztópikus rémálom újabb jelenetének kell tekinteni, vagy ötletes közegészségügyi technológiai alkalmazásnak, a dolog mindenesetre így néz ki:
 


A The Times beszámolója szerint egyébként nem csak robotkutyák járőröznek a sanghaji utcákon: a lap szerint a kínai tisztviselők drónokat is használnak, amelyeken keresztül ugyancsak arra szólítják fel a lakosságot, hogy maradjon otthon. A hírügynökségi jelentések alapján az emberek még azért sem hagyhatják el az otthonukat , hogy kivigyék a szemetet, de április 3-án így is közel 8 ezer tünetmentes és több mint 400 súlyosabb esetről számoltak be.

Közösség & HR

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.