A hatóságok nem csak drónokat, hanem négylábú robotokat is bevetnek, amelyek a hátukra szerelt hangszóróval mászkálnak a kiürült utcákon.

A kínai Sanghajban a világjárvány kezdete óta látott legszigorúbb korlátozásokat léptették életbe, ehhez pedig a jól ismert robotkutyákat is bevetik, amelyek a rájuk erősített hangszórón keresztül harsogják a karanténra vonatkozó biztonsági utasításokat. Az interneten terjedő videók szerint a kis métretű, négylábú robotok az üres városi utcákat róják, miközben fekete-sárga ragasztó szalaggal a hátukra rögzített hanngosbeszélőből mondják a magukét.

Az ipari-gazdasági központ a koronavírus-járvány eddigi egyik legsúlyosabb hullámával néz szembe, miután a megbetegedések között egyre nagyobb arányban fordul elő az Omikron variáns egy új változata is. A városban március vége óta teljes zárlat van érvényben. A vélemények megoszlanak róla, hogy a robot kutyák valamilyen disztópikus rémálom újabb jelenetének kell tekinteni, vagy ötletes közegészségügyi technológiai alkalmazásnak, a dolog mindenesetre így néz ki:
 


A The Times beszámolója szerint egyébként nem csak robotkutyák járőröznek a sanghaji utcákon: a lap szerint a kínai tisztviselők drónokat is használnak, amelyeken keresztül ugyancsak arra szólítják fel a lakosságot, hogy maradjon otthon. A hírügynökségi jelentések alapján az emberek még azért sem hagyhatják el az otthonukat , hogy kivigyék a szemetet, de április 3-án így is közel 8 ezer tünetmentes és több mint 400 súlyosabb esetről számoltak be.

Közösség & HR

Természetes regenerációt hozott az agy-gép interfész

Egy svájci kutatóközpontban szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas lépést tett egy csigolyasérülés miatt lebénult páciens.
 
Hirdetés

Felhőköltségek optimalizálása a EURO ONE Számítástechnikai Zrt.-vel

Hogyan lehet költségoldalon megteremteni az egyensúlyt a különböző felhős konstrukciók között?

Az on-premise, cloud és hibrid rendszerek között egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, de érdemes végig venni azokat a szempontokat, amik meghatározzák, milyen kiadásokkal kell számolni.

a melléklet támogatója az Euro One

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.