Sajátos evolóciója van a kizárólag hallgatók által szervezett Simonyi Konferenciának. Például a pár éve még a lebonyolításban segédkező egyetemi diák idén már egy startup dolgozójaként érkezik és előadásával járul hozzá az egyébként meglehetősen gazdag programhoz.
Lesz mit nézni
A több mint másfél évtizedes múltra visszatekintő eseményt idén április 16-án, azaz jövő hét kedden tartják. A szervező Simonyi Károly Szakkollégium célja az, hogy mindenki betekintést nyerhessen egy-egy szakterületbe, és arra lelkesítse a látogatókat, hogy folytassák a témában való elmélyülést. Ennek megfelelően a BME I épületében déltől kezdve a hagyományos tanítási programot felváltják a versenyszférából érkező szakértők és kutatók előadásai. A Villamosmérnöki és Informatikai Kara hallgató mellett a szervezők minden érdeklődőt szívesen várnak.
A programpontok közül szemezgetve érdemes kiemelni az NVIDIA-nál dolgozó Ralph Hinschét, aki a RAPIDS és DGX-2 mesterséges intelligencia rendszerek segítségével mutatja be, hogyan tudjuk a mai technológiákkal a leggyorsabb gépi tanulási rendszereket létrehozni. Gáspár Csaba, a DMLab képviseletében a data science megoldások kiaknázásáról, az ezekre építhető alkalmazásokról tart beszél majd.
Mivel a mérnöki szakma nem áll meg a technológiák ismereténél, a két előadóteremben párhuzamosan futó előadások közt helyet fognak kapni a projektmenedzserek szerepéről, az okos oktatásról és az adatvizualizációról szóló előadások is. Berki Lukács, a Google szoftverfejlesztő-menedzsere, a Bazel teljes, egy évtizedes életciklusáról mesél a szoftver születésétől nyílt forráskódúvá válásáig, és a várható jövőjéről.
Műhelymunka közelről
A konferencia részeként egy expo is megtekinthető lesz, ahol a támogató cégek és a Simonyi Károly Szakkollégium szakmai körei mutatják be munkájukat. Az érdeklődők az egyetemisták szemén keresztül betekintést nyerhetnek a kar kollégiumában folyó informatikai és elektronikai fejlesztésekbe, stúdiótechnikai, dizájn és arculattervezési munkákba.
Az előadások részletes leírásai és a pontos program elérhető az esemény honlapján, ahol az ingyenes regisztrációra is lehetőség nyílik. Aki nem tud személyesen ott lenni, annak alternatívát nyújthat a konferencia idején sugárzott élő közvetítés.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak