Idén immár 16. alkalommal rendezik meg a BME hallgatói az informatika lehetőségeit bemutató ingyenes konferenciát.
Hirdetés
 

Sajátos evolóciója van a kizárólag hallgatók által szervezett Simonyi Konferenciának. Például a pár éve még a lebonyolításban segédkező egyetemi diák idén már egy startup dolgozójaként érkezik és előadásával járul hozzá az egyébként meglehetősen gazdag programhoz.

Lesz mit nézni

A több mint másfél évtizedes múltra visszatekintő eseményt idén április 16-án, azaz jövő hét kedden tartják. A szervező Simonyi Károly Szakkollégium célja az, hogy mindenki betekintést nyerhessen egy-egy szakterületbe, és arra lelkesítse a látogatókat, hogy folytassák a témában való elmélyülést. Ennek megfelelően a BME I épületében déltől kezdve a hagyományos tanítási programot felváltják a versenyszférából érkező szakértők és kutatók előadásai. A Villamosmérnöki és Informatikai Kara hallgató mellett a szervezők minden érdeklődőt szívesen várnak.

A programpontok közül szemezgetve érdemes kiemelni az NVIDIA-nál dolgozó Ralph Hinschét, aki a RAPIDS és DGX-2 mesterséges intelligencia rendszerek segítségével mutatja be, hogyan tudjuk a mai technológiákkal a leggyorsabb gépi tanulási rendszereket létrehozni. Gáspár Csaba, a DMLab képviseletében a data science megoldások kiaknázásáról, az ezekre építhető alkalmazásokról tart beszél majd.

Mivel a mérnöki szakma nem áll meg a technológiák ismereténél, a két előadóteremben párhuzamosan futó előadások közt helyet fognak kapni a projektmenedzserek szerepéről, az okos oktatásról és az adatvizualizációról szóló előadások is. Berki Lukács, a Google szoftverfejlesztő-menedzsere, a Bazel teljes, egy évtizedes életciklusáról mesél a szoftver születésétől nyílt forráskódúvá válásáig, és a várható jövőjéről.

Műhelymunka közelről

A konferencia részeként egy expo is megtekinthető lesz, ahol a támogató cégek és a Simonyi Károly Szakkollégium szakmai körei mutatják be munkájukat. Az érdeklődők az egyetemisták szemén keresztül betekintést nyerhetnek a kar kollégiumában folyó informatikai és elektronikai fejlesztésekbe, stúdiótechnikai, dizájn és arculattervezési munkákba.

Az előadások részletes leírásai és a pontos program elérhető az esemény honlapján, ahol az ingyenes regisztrációra is lehetőség nyílik. Aki nem tud személyesen ott lenni, annak alternatívát nyújthat a konferencia idején sugárzott élő közvetítés.

Piaci hírek

Zsarolóvírusoktól hemzsegett a világ tavaly, és idén se számítsunk sok jóra

Egy biztonsági cég összesítése szerint 2021 óta folyamatosan emelkedik a ransomware-támadások száma. A hekkerek kedvenc célpontjának a gyártóvállalatok számítanak.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.