A cég 2017 végére 12 új adatközpontot indíthat be, amivel nagyjából megduplázza a cloudos portfólió kiszolgálását végző létesítményei számát.

Két adatközpont még az idén, további tíz pedig jövőre áll szolgálatba. A Google a rendkívül költséges infrastruktúra-fejlesztéssel a cloudos szolgáltatások piacán meglévő éles versenyben kíván jobb pozícióba kerülni.

Teleszórják a bolygót

A most bejelentett, tucatnyi új adatközpont létesítésével a vállalat az egyes régiók kiszolgálását kívánja felgyorsítani, minőségileg javítani, egyúttal lehetőséget teremteni az ügyfeleknek arra, hogy a számukra legmegfelelőbb centrumhoz kössék az általuk igénybe vett szolgáltatásokat. A nagyobb lefedettség segíthet megfelelni a különböző országokban, régiókban megszaporodó adatkezelési szigorításoknak is.

Oregonban és Tokióban már ebben az évben megkezdi a működését két frissen felhúzott központ. Őket követi jövőre még további tíz létesítmény. Arról egyelőre nem adott tájékoztatást a Google, hogy ez az erőltetett fejlesztési hullám mekkora összeggel terheli a céges költségvetést, de az bizonyos, hogy mindez új szintre emeli a cég cloudos arzenálját. Bár a teljes listát nem közölték, a 2017-ben nyíló tíz adatközpont egyike bizonyosan a 600 millió euróra kóstált hollandiai létesítmény lesz. 

Itt a Google csak kispályás  

Ellentétben a kereséssel, vagy éppen az online hirdetésekkel, a vállalatokat célzó cloudos szolgáltatások piacán a Google egyáltalán nem játszik meghatározó szerepet. Legalábbis egyelőre nem, hiszen a fenti építkezések is a helyzet megváltoztatását célozzák, másrészt a cég jelenleg is az egyik legdinamikusabban növekvő a jelentős szereplők között.

A felmérések szerint a Google most a negyedik legnagyobb hal a vállalati cloud biznisz medencéjében, mivel az Amazon, a Microsoft és az IBM is előtte jár. Miközben a Google részesedése 4 százalék körül alakult tavaly, addig az éllovas Amazonhoz majdnem a teljes forgalom harmada áramlott.

A Synergy piackutató nemrégiben lajstromba vette a 17 legnagyobb cloudos szolgáltató adatközpontjait. A fentebb említett dobogós hármas mindegyike legalább 40 létesítménnyel rendelkezik világszerte. Ehhez képest a Google valóban kispályás, hiszen jelenleg 14 központból szolgálja ki az ügyfeleket. Ráadásul ezek közül kilenc az USA-ban üzemel, míg Európában négy, Ázsiában pedig csak két adatközpont működik. Bő másfél év múlva viszont már 26-ra nőhet a létszám, ami ha nem is emeli egy szintre a Google-t a vetélytársakkal, de már nagyságrendileg összemérhető portfólióval tud versenyezni.

Cloud & big data

Nadella: minden eszközbe szeretnénk bevinni a Copilotot

A szeptember 26-án érkező frissítéssel minden Windows 11-nek része lesz a Copilot, jelentette be tegnap a Microsoft New Yorkban.
 
Hirdetés

Acronis webinárium az AI-vezérelt kibertámadások kivédéséről

Csatlakozzon 2023. szeptember 26-án az Acronis és a RelNet Technológia Kft. közös szervezésű, exkluzív webináriumához, melynek témája a mesterséges intelligencia által vezérelt kibertámadások hatásainak kezelése lesz.

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

A felhő elhozta a webalkalmazások és a mikroszolgáltatásokra épülő architektúra aranykorát – és egy új, súlyos kockázati elemmel is bővült az IT-infrastruktúra.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Kilátások az Dunától keletre – állás Gyöngyös városában

A munkalehetőségek terén az ország különböző régiói meglehetősen eltérő lehetőségeket kínálnak, mind mennyiségben, mind minőségben. Ebből a szempontból a legtöbb szó a Dunától keletre lévő területekről esik, ám természetesen itt is találhatók kedvező állás opciók.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.