Az Európai Unió értékpapír-piaci felügyelete (ESMA) megkezdte a felkészülést a kripto-tranzakciók fokozott ellenőrzésére, miután úttörő jellegű megállapodás született az általa vadnyugatinak nevezett szektor szabályozására – derült ki egy nyilvános pályázati dokumentumból. Ez a Reuters szerdai riportja szerint egy közbeszerzési felhívás az olyan adatszolgáltatók felé. amelyek a kriptotranzakciókkal, köztük az azonnali ügyletekre és a származékos ügyletekre vonatkozó kereskedési adatokkal foglalkoznak. Ezek között nem szerepelnek a blokkláncból vagy az elosztott főkönyvi technológiából származó tranzakciók, de lefedettséget biztosítana a főbb kriptotőzsdék és -eszközök vonatkozásában, átfogó képet festve a piaci környezetről.
A szabályozók a tranzakciós adatokat arra használják fel, hogy időben észleljék a piaci visszaéléseket, kiderítsék, hogy kik állnak a tranzakciók mindkét oldalán, és feltárják az olyan kockázatos pozíciók felhalmozódását is, amelyek alááshatják a piacok normális működését. A hírügynökség beszámolója alapján az elvárás az adatok napi szintű frissítése lenne, beleértve a rendelésnyilvántartásokhoz való hozzáférést, amelyek tartalmazzák a spreadeket és likviditási adatokat a tőzsdék és kripto-fiat kereskedési párok esetében. A kriptoeszközökben utazó cégek engedélyezése egyébként továbbra is a nemzeti szabályozó hatóságokhoz tartozik majd az Unió 27 tagállamában, de a meghatározó piaci szereplők az ESMA felügyelete alá kerülnek.
Eközben az Egyesült Államokban is benyújtottak egy új törvényjavaslatot, amelyik a határidős árutőzsdei kereskedést felügyelő bizottságot (CFTC) tenné a legnagyobb kriptovaluták közvetlen szabályozójává, kizárólagos joghatóságot adva a hivatalnak aa bitcoin és az ether, a két legnépszerűbb kriptovaluta, valamint az árucikknek számító más kriptotermékek esetében. A törvény ezenkívül megkövetelné az kereskedelmi platformokat biztosító vállalatoktól, hogy regisztráljanak a CFTC-nél, beleértve a tőzsdéket, a brókereket és a letétkezelőket is, amit a piaci manipuláció megakadályozásához, az összeférhetetlenség elkerüléséhez és a megfelelő pénzügyi források fenntartásához kötne.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak