Lehetséges, hogy Európában a Google, a Meta, a Netflix és más online óriáscégek kénytelenek lesznek magukra vállalni a távközlési hálózat működési költségeinek egy részét – jelentette ki az EU versenyjogi szabályozásért is felelős alelnöke, Margrethe Vestager, aki hétfői nyilatkozatában reagált az uniós távközlési szolgáltatók panaszaira. Vestager szerint az Európai Bizottságnak nagy hangsúlyt kell fektetnie a hálózatokhoz való méltányos hozzájárulás kérdése, tekintettel arra, hogy bizonyos piaci szereplők óriási adatforgalmat generálva viszik az üzletüket, eközben viszont semmivel sem járulnak hozzá a forgalmazás lehetővé tételéhez és a kapcsolatok kiépítésére irányuló befektetésekhez.
Az uniós biztos a Reuters beszámolója alapján közölte: már folyamatban van annakaz alapos vizsgálata, hogy az Európai Unió a szabályozási oldalon miként lenne képes mindezt lehetővé tenni. A vizsgálat keretei között arra is kíváncsiak, hogy az adatforgalom várhatóan hogyan alakul majd az idő múlásával, és ez miként kapcsolódik a világjárvány hatásaihoz. A hírügynökség itt az Európai Távközlési Hálózatüzemeltetők Szövetsége (ETNO) ugyancsak hétfőn közzétett adatait idézi, amelyek alapján a Meta, az Alphabet, az Apple, az Amazon, a Microsoft és a Netflix együttesen a globális adatforgalom több mint 56 százalékáért felelős.
A távközlési lobbicsoport, melynek tagjai között van a Deutsche Telekom és az Orange, a tanulmányában úgy saccolja, hogy a technológiai óriáscégek éves 20 milliárd eurós hozzájárulása a hálózati költségekhez közvetett módon évi 72 milliárd eurós lökést adhatna az Európai Unió gazdaságának. Vestager ugyanakkor megint rövidre zárta a távközlési ágazat szereplőinek azt a felhívását, hogy a törvényhozók lazítsanak az EU-ban érvényes cégegyesítési szabályokon a nagyobb léptékű konszolidáció lehetővé tételére. Az EB alelnöke szerint az általuk felhozott érvek érvek semmi újdonságot nem jelentenek, mint amilyen például a nagyságrendek növelése lenne a befektetések növelése érdekében.
A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött
A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak