Eltört kijelző? Szétpattant készülékváz? Miért nem vesz strapabíró mobilt? Idén 40 millióan döntenek mellette.

Napjaink mobiltelefonjai magas esztétikai szinteket érnek el, a távol-keleti és amerikai designerek egészen elképesztő mennyiségű energiát fordítanak arra, hogy a kezük alól kikerülő formatervek valahogy kitűnjenek a tömegből. Van azonban egy roppant nagy hátrányuk a modern telefonoknak: a vékony és kecses kialakítás egyáltalán nem időtálló, ha fizikai behatás éri.

Szinte bármit kibírnak

Szerencsére a gyártók egy része már jó ideje felismerte azt a vásárlói igényt, ami strapabíróbb telefonokat szeretne látni. Az angol terminológiában rugged jelzővel bíró készülékek némelyike a barcelonai Mobile World Congressen újult meg, többek között a RugGear, a Crosscall és a Bullitt rukkolt elő új modellekkel.

De mi is jellemzi ezeket az okostelefonokat? Általában nagyobb akkumulátor, mivel a megerősített készülékváz miatt nem kell minden tizedmilliméteren spórolni. Ebből adódóan vaskosabbak és robosztusabbak is a hagyományos okostelefonokhoz képest, vagyis kecsességre ebben a szegmensben nem lehet számítani. Túlélnek hideget, meleget, többségük fagypont alatt is működik. A valóban fémből készült készülékházak gumírozott védelemmel kiegészítve fel vannak készítve arra is, hogy a telefon betonnal létesít közeli és heves kapcsolatot.

Könnyen belátható tehát, hogy miért nem tudja ezzel felvenni a versenyt egy nem a fenti szempontok szerint készített okostelefon, hiába kap szilikontokot és kijelzővédő fóliát. A forgalomba kerülő mobilok többsége már víz- és porálló, ami jó lépés ezen a téren, de a fizikai behatásoknak még extra védelemmel együtt sem állnak olyan mértékben ellent, mint strapabíró változataik. Kijelzőik minden elővigyázatosság ellenére is betörhetnek, akkumulátoraik nem bírják sokáig és gyakran hangoztatott vízállóságuk sem feltétlenül jó annyira, mint amit tulajdonosaik elvárnának tőle.

Röviden: a csúcstelefonok többsége egyszerűen túl sérülékeny.

Idén 40 millió strapabíró mobil talál gazdára

A rugged jelzővel bíró készülékek hagyományosan az ipar speciális területein dolgozók igényeinek kiszolgálására születtek meg. Az ezen a téren elismert márkának számító Cat S60 készülékek (nyitóképünkön a héten bejelentett S61) 98 százalékát férfiak vásárolják, akik nehéz fizikai munkát végeznek. Sokáig ez a terep maradt a strapabíró okostelefonok piaca, de a szintén ebben a bizniszben utazó Bullitt szerint eljött az idő kiszélesíteni a vásárlóközönséget.

Charlie Henderson, a vállalat márkafelelőse arról számolt be, hogy egyre többen és többen érdeklődnek ezen modellek iránt. A Land Roverrel való együttműködésük keretei között ezért létrehozták az Explore nevű telefont, mely nem csak a nehéz munkát végzők igényeit szolgálhatja ki, de a "hétvégi harcosoktól" kezdve az elkötelezett túrázókig mindenkit megcéloz.

A Bullitt megállapítását támasztja alá a CCS Insight elemzése is. Eszerint a 2018 során értékesített mintegy másfél milliárd készülékből közel 40 millió lesz majd strapabíró okostelefon. A jóslatok szerint a piac szárnyalni fog: 2010-ben már 65 millió eladott rugged telefonnal számolnak. Nem csoda, hogy a szegmenst a Samsung sem hagyja figyelmen kívül; Galaxy Active készülékei pár éve már – kisebb-nagyobb döccenőkkel – igyekeznek megnyerni az erősebb készülékekre vágyók kegyeit.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.