Már a vevő is megvan. A Reuters értesülései szerint a KKR magántőke-befektető társaság lett a befutó.

Eladja a Broadcom a VMware végfelhasználói üzletágát, tudta meg a hétvégén a Reuters. A vásárló a KKR magántőke-befektetési társaság, amely 3,8 milliárd dollárt fizet a portfólióért. A vevő nem idegen a technológiai iparban: olyan cégek meghatározó tulajdonosa, mint a Barracuda Networks, a BMC, a Cloudera vagy a Corel. A mostani felvásárlással olyan termékcsoporthoz jut, amely eddig a VMware-nek nagyjából évi egymilliárd dollár bevételt termelt.

Ha az üzlet létrejön, akkor a VMware asztali virtualizációs és alkalmazáspublikálással kapcsolatos üzletága lényegében ki is ürül, és megvalósul a Broadcom tavaly decemberben bejelentett portfólióegyszerűsítési és -tisztítási terve.

De a vevő sem jár rosszul: a VMware EUC (end-user compute) portfóliójával ugyanis olyan ügyfélbázishoz jut, amelynek jelentős részét kormányzati és szigorúan szabályozott iparágban tevékenykedő ügyfelek teszik ki. Olyan szervezetek ezek, melyek – mindenekelőtt a magas biztonsági és adatvédelmi követelmények miatt – kockázatosnak tartják asztali PC-k üzemeltetését, és inkább asztali virtualizációra építik a végfelhasználóik kiszolgálását.

És van az EUC-portfóliót használókban még egy közös vonás: többségüket valóban érzékeny érinti, ahogy a Broadcom átszabta a VMware-t. Ezekhez a megoldásokhoz ugyanis nincs szükség a VMware szélesebb hibrid felhős stackjére. Viszont a Broadcom átalakításai után az ügyfelek amolyan "kell – nem kell" szituációba kerültek: vagy veszik a közel teljes stacket, vagy semmit.

A szakértők nem sok jót látnak

Egy amerikai licenctanácsadó cég vezetője a napokban a LinkedIn-en tett közzé egy posztot arról, hogy szerinte a Broadcom által eszközölt változások hatására az örökös licencről átállók drágulást fognak érzékelni.

Az átalakítás azoknak kedvező, olvasható a posztban, akik a VMware teljes stackjét használják, de szinte minden ügyfélnek nőnek a költségei (a poszt 2-5-szörös növekedést jósol). Azzal is számolni kell, hogy Broadcom csomagolási stratégiája a szoftverek kihasználatlanságához vezet – ám a nem használt szoftverek is kötnek le erőforrásokat (további költségek).

Ebben a helyzetben különösen fontossá válik a szoftverlicenc-tanácsadók azon javaslata, hogy alaposan fel kell készülni a licencek megújítása előtti tárgyalásokra. A felelősöknek érdemes mozgósítaniuk azokat a tapasztalataikat, melyeket a legkeményebb tárgyalópartnerekkel, az Oracle-lel és a Microsofttal folytatott egyeztetések során szereztek.

Cloud & big data

Szemüveg-csuklópánt kombóval irtja a dzsungelt a Meta a konzumer MI útjából

Mark Zuckerberg 799 dolláros mesterségesintelligencia-szemüveget és egy olyan csuklópántot is bemutatott, ami hozzá csatlakoztatva érzékeli a finom kézmozdulatokkal adott utasításokat, és szerinte nyugdíjba küldi majd a billentyűzeteket, az egereket, sőt az érintőképernyőket is.
 
Hirdetés

A kifizetett energia
60%-a elvész, de egy audit feltárja, hol folyik el a pénzünk

A Schneider Electric energiahatékonysági szolgáltatása átfogó megoldást kínál, amely támogatja a cégek energiahatékonyság-növelési programjaik megvalósításában, az iparágban vezető megoldások, szolgáltatások és szakértők segítségével.

A vállalati IT-rendszerek egyik legnagyobb kihívása ma már nem a hardver beszerzése vagy a szoftverek integrációja, hanem az üzemeltetés. A modern storage-megoldások válasza erre az automatizáció és a menedzsment egyszerűsítése.

a melléklet támogatója az EURO ONE

Hirdetés

Hatékony adattárolás, biztonságosabb működés: HPE storage az EURO ONE szakértelmével

Az adatmennyiség rohamos növekedése, a kritikus üzleti alkalmazások rendelkezésre állási követelményei és a kiberbiztonsági fenyegetések mind olyan tényezők, amelyek túlmutatnak a hagyományos storage-megoldások képességein.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.