CSC és a Hewlett Packard Enterprise vállalati szolgáltatások üzletágának egyesüléséből létrejött új vállalat élére Czibók Zoltánt nevezték ki.

Bár gépészként végzett a Bánki Donáth Műszaki Főiskolán, szakmai pályafutását már informatikai területen kezdte Czibók Zoltán, aki a CSC és a Hewlett Packard Enterprise vállalati szolgáltatások üzletágának egyesüléséből áprilisban létrejött új vállalat, a DXC Technology magyarországi leányvállalatát vezeti.

Czibók 1993-ban szerezte mérnök-tanári diplomáját, majd 2003-ban a Budapesti Corvinus Egyetemen MBA fokozatot. Pályafutását az OTP Banknál kezdte, majd a magyar informatikai szektor hőskorszakának egyik emblematikus cégéhez, a Rózsahegyi László alapította Rolitronhoz igazolt. 1997-ben a Digital Equipment (DEC) magyar leányvállalatához ment dolgozni, ahonnan felvásárlások sorát átélve került végül a HP-hoz. (A DEC-t 1998-ban felvásárolta a Compaq, melyet viszont a HP vett meg 2002-ben.) A HP-n belül 2010-től először a régiós, majd a magyar piacon irányította a vállalati szolgáltatások alkalmazási területét.

Az ezredforduló óta aktív szerepet vállal a Magyar Projektmenedzsment Szövetségben, valamint a PMI Budapest szervezetében is. Utóbbinak alapítója, majd 2001-től négy éven át alelnöke, jelenleg pedig a tanácsadó testület tagja.

Jelenlegi munkahelye, a DXC Technology a HPE és a CSC 50-50 százalékban tulajdonolt vegyesvállalata, amely a két cég egy tavaly bejelentett megállapodása nyomán jött létre, és hivatalosan idén április elején indult el. A HPE ebbe a vegyesvállalatba szervezte ki IT-szolgáltatási üzetágát.

A DXC Hungary létrejötte a HPE magyar szervezetét is komolyan átalakította. Tavaly Gonda Gábor, a HPE Magyarország ügyvezető igazgatója lapunknak azt mondta, hogy a hazai helyzet némileg eltér az amerikaitól, mivel itthon a CSC alig van jelen. Gonda úgy becsülte, hogy az átalakulás nyomán a hazai HPE létszáma mintegy 80 százalékkal csökken, ugyanis a DXC-hez kerülnek azok a kereskedők is, akik eddig a HPE magyarországi kereskedelmi képviseletén a vállalati szolgáltatásokkal foglalkoztak.

(Fotó: Magyar Projektmenedzsment Szövetség)

Közösség & HR

Megszavazták, mégsem lesz könnyű kirakni a TikTokot az USA-ból

Átment a szenátuson az a törvénycsomag, amellyel a kínai tulajdonú alkalmazást ellehetetleníthetik az országban. Ezt azonban nem lesz könnyű végrehajtani.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.