A Citrix Systems nem sokkal ezelőtt hivatalosan is megerősítette azokat a hét eleji sajtóértesüléseket, amelyek szerint a szoftvercég 2,25 milliárd dollárért felvásárolja a Wrike online projektmenezsment-platformot. A készpénzes ajánlat értékeléséhez a legutóbbi támpontot csak az a 2018-as tranzakció adja, amelynek során a Vista Equity Partners tőkebefektető lett a Wrike többségi tulajdonosa, és ami akkor a Wall Street Journal beszámolója alapján 800 millió dollárra értékelte a céget.
Az elemzők szerint a 2 milliárd dolláros szint fölött már mindenképpen jó üzletet kötnek a 2006 óta működő Wrike tulajdonosai, maga a Citrix pedig szintén jó lehetőségekhez jut majd eddigi történetének legnagyobb értékű cégfelvásárlásával. A két társaság termékei elvileg jól kiegészítik egymást, amennyiben mindketten elsősorban az elosztott munkaerővel operáló vállalatokat célozzák, és üzleti vagy technológiai értelemben is sokat profitálhatnak majd egymásból.
A Citrix a maga részéről kismillió eszközt biztosít a cloud computing, a szerverek vagy a hálózatok üzemeltetésének területén, amelyek között ott van például a különféle alkalmazások és desktopok távoli telepítését lehetővé tévő Citrix Workspace virtualizációs platform. Ezen keresztül a cég ügyfelei felügyelhetik és biztosíthatják a hálózatukra csatlakozó eszközöket, beleértve a fájlokhoz vagy appokhoz való hozzáféréseket is, ami természetesen illeszkedik a Wrike saját szolgáltatásaihoz.
Az ügyfélkört is könnyen egyesítik
A másik oldalról a Citrix ezentúl cloud alapú, kollaboratív munkamenedzsment-eszközökkel bővítheti a portfólióját, ami elképesztően fontos lehet egy olyan időszakban, amikor a távmunka már az új normát jelenti sok millió munkavállaló számára. A Wrike felvásárlásával ráadásul mindkét társaság több ezer új ügyféllel kerül majd azonnali kapcsolatba: a Citrix saját közlése szerint ketten együtt több mint 400 ezer vállalati megrendelőt szolgálnak ki világszerte.
A Wrike ezen belül is olyan kuncsaftokkal dicsekedhet, mint a Google, Dell vagy az Airbnb, amelyek mind szolgáltatott (SaaS) formában veszik igénybe az általa fejlesztett projektkövető, folyamatellenőrző, határidő-kezelő és egyéb eszközöket. A felvásárlásról szóló megállapodást megerősítő közleményből kiderül, hogy a tranzakció a tervek szerint még 2021 első félévében lezárulhat, a Wrike alapító vezérigazgatója pedig az akvizíciót követően is folytatja az azonos nevű platform irányítását, közvetlenül a Citrix vezérigazgatója alá rendelve.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak