Több mint 2 milliárd dollárért szereznék meg a Wrike projektmenezsment-platformot, ami nem csak technológiáival, de ügyfélkörével is jól kiegészítheti majd a vállalat portfólióját.

A Citrix Systems nem sokkal ezelőtt hivatalosan is megerősítette azokat a hét eleji sajtóértesüléseket, amelyek szerint a szoftvercég 2,25 milliárd dollárért felvásárolja a Wrike online projektmenezsment-platformot. A készpénzes ajánlat értékeléséhez a legutóbbi támpontot csak az a 2018-as tranzakció adja, amelynek során a Vista Equity Partners tőkebefektető lett a Wrike többségi tulajdonosa, és ami akkor a Wall Street Journal beszámolója alapján 800 millió dollárra értékelte a céget.

Az elemzők szerint a 2 milliárd dolláros szint fölött már mindenképpen jó üzletet kötnek a 2006 óta működő Wrike tulajdonosai, maga a Citrix pedig szintén jó lehetőségekhez jut majd eddigi történetének legnagyobb értékű cégfelvásárlásával. A két társaság termékei elvileg jól kiegészítik egymást, amennyiben mindketten elsősorban az elosztott munkaerővel operáló vállalatokat célozzák, és üzleti vagy technológiai értelemben is sokat profitálhatnak majd egymásból.

A Citrix a maga részéről kismillió eszközt biztosít a cloud computing, a szerverek vagy a hálózatok üzemeltetésének területén, amelyek között ott van például a különféle alkalmazások és desktopok távoli telepítését lehetővé tévő Citrix Workspace virtualizációs platform. Ezen keresztül a cég ügyfelei felügyelhetik és biztosíthatják a hálózatukra csatlakozó eszközöket, beleértve a fájlokhoz vagy appokhoz való hozzáféréseket is, ami természetesen illeszkedik a Wrike saját szolgáltatásaihoz.

Az ügyfélkört is könnyen egyesítik

A másik oldalról a Citrix ezentúl cloud alapú, kollaboratív munkamenedzsment-eszközökkel bővítheti a portfólióját, ami elképesztően fontos lehet egy olyan időszakban, amikor a távmunka már az új normát jelenti sok millió munkavállaló számára. A Wrike felvásárlásával ráadásul mindkét társaság több ezer új ügyféllel kerül majd azonnali kapcsolatba: a Citrix saját közlése szerint ketten együtt több mint 400 ezer vállalati megrendelőt szolgálnak ki világszerte.

A Wrike ezen belül is olyan kuncsaftokkal dicsekedhet, mint a Google, Dell vagy az Airbnb, amelyek mind szolgáltatott (SaaS) formában veszik igénybe az általa fejlesztett projektkövető, folyamatellenőrző, határidő-kezelő és egyéb eszközöket. A felvásárlásról szóló megállapodást megerősítő közleményből kiderül, hogy a tranzakció a tervek szerint még 2021 első félévében lezárulhat, a Wrike alapító vezérigazgatója pedig az akvizíciót követően is folytatja az azonos nevű platform irányítását, közvetlenül a Citrix vezérigazgatója alá rendelve.

Piaci hírek

A törvényhozóknak sem tetszik, hogy már a gondolatokból is árucikket faragnak

Nem újdonság, hogy folyamatosan gyűjtik és értékesítik az emberek személyes adatait azok a cégek, amelyeknek az alkalmazásait használják, de még ebben is szintlépést jelenthet, amit a neurotechnológiai vállalatok művelnek.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.