J.D. Vance korábban a Google feldarabolásának szükségességét hangoztatta, és elismeri az amerikai versenyfelügyelet Joe Biden által 2021-ben kinevezett elnökének tevékenységét is.

Donald Trumpot a hétfői republikánus nemzeti kongresszuson választották hivatalosan is a párt elnökjelöltjének, nem sokkal korábban pedig az is kiderült, hogy a második elnöki ciklusára készülő politikus James David Vance ohiói szenátort jelöli alelnökének. Vance korábbi haditudósító, jogász, író és kockázati tőkebefektető, akit a beszámolók szerint Trump azért szemelhetett ki, mert rövid politikai karrierje során nem integrálódott a különféle klikkek egyikébe sem, de megfelelően népszerű a republikánus oldalon – sőt a rozsdaövezetet bemutató bestseller szerzőjeként a munkásosztálybeli demokraták körében sem elutasított figura.

Az alelnökjelölt még 2019-ben Peter Thiel, Eric Schmidt és Marc Andreessen pénzügyi támogatásával társalapítóként indította el a Narya Capital nevű befektetési céget, és a Reuters tudósítása alapján szerepet vállalt Trumpnak adománygyűjtésben a Szilícium-völgyben. Mások mellett nyíltan méltatta a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) elnökének, Lina Khannak a munkáját is, ami a kommentárok szerint arra utal, hogy az amerikai versenyfelügyelet a korábbinál keményebb álláspontja némi támogatást élvezhet Trump második megválasztása esetén is.

Házon belül sem egységesek

Khan nem kommentálta, hogy mindez hogyan érintené szervezetének tevékenységét, de korábban arról beszélt, hogy az amerikai kongresszusban mindkét politikai oldalon vannak, akik aggályosnak tartják a technológiai monopóliumokat. Vance éppenséggel azoknak a republikánus törvényhozóknak az egyike, akikre "khanzervatívokként" hivatkoznak. Ők egyetértenek benne az FTC elnökével, hogy az amerikai trösztellenes szabályozásnak nem lehet kizárólagos célja a fogyasztói árak alacsonyan tartása, hanem olyan szempontokat is figyelembe kell vennie, mint amilyenek például a munkaerőpiaci folyamatok vagy a fogyasztási cikkek minősége.

A Reuters szerint a konzervatív táborban éppen elég feszültséget okoz a szabályozó hatóságok visszaszorítására irányuló késztetés, illetve annak felismerése, hogy a monopóliumokat addig kell szétverni, ameddig nem lesznek túl erősek. Vance februárban például arról értekezett az X (Twitter) csatornáján, hogy régen esedékes lenne a Google feldarabolása, ami technológiai vállalatként "társadalmunkban az információ monopolisztikus irányítását" gyakorolja. Az alelnökjelölt ezzel kapcsolatban elmondta, hogy nem ért egyet azokkal a konzervatívokkal, akik szerint a vállalatok definíció szerint nem viselkedhetnek elnyomóként: érdektelennek nevezte, hogy a jövőt fenyegető entitások adott esetben a magáncégek vagy a közintézmények közül kerülnek ki.

Piaci hírek

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.