A befektetők már több millió dollárnyi kriptovalutát is hajlandók fizetni egy-egy virtuális földterületért, ha abban bíznak, hogy felfelé megy a metaverzumban szerzett ingatlan értéke.
Hirdetés
 

Rekord összegért, 2,4 millió dollár értékű kriptovalutáért vásároltak meg egy virtuális ingatlant a Decentraland online világában - derült ki a vevő, a Tokens.com kriptobefektető és a Decentraland közösen kiadott keddi közleményéből. Az újabban metaverzumnak is nevezett digitális környezetben a felhasználók avatárként találkozhatnak másokkal, sétálhatnak, épületeket kereshetnek fel, és ahogy most is kiderült, saját földterületeket szerezhetnek maguknak.

Az ilyen környezetek népszerűsége az utóbbi időben azzal párhuzamosan növekszik, ahogy a világjárvány miatti korlátozásokkal az emberek a korábbinál több időt töltenek a világhálón. A felhajtás a múlt hónapban tetőzőtt, amikor a Facebook anyacége is Meta Platformsra változtatta a nevét, hogy a márka átalakításával tükrözze új fókuszát a virtuális valóságot és az abban fejlesztett termékeket illetően.

Maga a Decentraland a metaverzum egy olyan aspektusa, amely a blokklánc-technológiára épül. Az itt létrehozott ingatlanokat és egyéb értéktárgyakat nem helyettesíthető tokeneken (NFT-ken) keresztül értékesítik, amelyek az eredetiség és az egyediség igazolására szolgálnak, és alkalmasak a digitális világban létrehozott dolgokat adásvételére, ezen keresztül pedig a pénzügyi eszközök közé emelésére is.

A kriptorajongók így spekulatív befektetésként vásárolnak virtuális földeket a Decentraland kriptovalutájával, a MANA-val. Éppen ezt tette a Tokens.com leányvállalata, a Metaverse Group is, amely hétfőn 618 ezer MANA-t költött az OpenSea NFT-piactéren keresztül a virtuális telekre, ami az akkori árfolyamon több mint 2.4 millió dollárt (több mint 780 millió forintot) ért, és ezzel a Decentraland eddigi legértékesebb tranzakciója volt.

Az biztos, hogy befektetők már vannak

Ahogy a bejelentésből kiderül, a terület a Decentraland térképének "Fashion Street" nevű szegmensében található, és a tervek szerint digitális divateseményeket rendeznek majd rajta, plusz virtuális ruhákat árulnak majd az avatároknak. A 6090 virtuális négyzetméteren elterülő ingatlan 116 kisebb, egyenként 52,5 négyzetméteres parcellából áll, ami hozzáadódik a Metaverse Group által már korábban meszerzett birtokhoz.

Júniusban egy másik virtuális földterület a Decentralandban 1.295.000 MANA-ért kelt el, ami akkoriban 913 228 dollárnak felelt meg, és a befektetők azon is digitális bevásárlóközpontot építettek a virtuális ruhák árusítására. A Reuters beszámolójából viszont kiderül, hogy a hírügynökség munkatársai azóta többször is felkeresték a helyet, de nem találkoztak rajta vásárlókkal. Nem meglepő, hogy a MANA árfolyama is rendkívül ingatag: a Coinbase szerint ebben a hónapban az ötszörösére erősödött, köszönhetően jórészt a Facebook névváltoztatásának.

Bár a mostani tranzakció a Decentraland szempontjából rekordot jelent, a hasonló volumenű üzletek már egyáltalán nem számítanak ritkaságnak a virtuális javakkal való kereskedelemben. A múlt héten példul 550 etherért (ugyancsak 2,4 millió dollárnyi kriptovalutáért) kelt el egy virtuális földterület az Axie Infinity NFT-játék térképének középső részén. A szolgáltató szerint az ilyen ingatlanoknak komoly szórakoztatóipari, társadalmi és gazdasági értéket adnak majd a jövőbeni forrásáramlások, ezért kerülhet sor ma már ilyen nagyságrendű eladásokra is a platformon.

Közösség & HR

Hamisítóként is megállja a helyét az OpenAI képgenerátora

A nemrégiben elérhetővé tett funkcióval a jelek szerint nemcsak szerzői jogokat feszegető képregénykockák, hanem elfogadható minőségű hamisított dokumentumok is készíthetők.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.