Három éve indult a Bitport podcastcsatornája, 50 adás után pedig sort kerítettünk rá, hogy mi magunk válaszoljunk Szalkai Gergely kollágánk személyes és szakmai kérdéseire. Aki rászán bő háromnegyed órát, az megtudhatja, hogy munkatársaink (Csontos Péter, a Bitport kiadójának ügyvezetője, Dervenkár István főszerkesztő és Tököli Gábor szerkesztő) hogyan kerültek a vállalati IT közelébe, bepillantást nyerhetnek a Bitport napi működésébe és a konferenciák szervezésébe. Kiderül, hogy mit gondolunk az IT-bulvárról, illetve a generatív mesterséges intelligencia gyors fejlődése tükrében az újságírói szakma jövőjéről.
A felvétel a fenti lejátszóval itt is meghallgatható, de podcastjaink ott vannak többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján, ahol lehetőség van feliratkozni a Bitport csatornájára.
Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében
"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.
Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni
A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak