Az idei CIO Hungray keynote előadója az elosztott rendszerek neves kutatója – és minő véletlen egybeesés: az első hazai NFT-műalkotást megvásárló műgyűjtő. A CIO Klub podcastban Kacsuk Péter előadása.
Hirdetés
 

Ahogy mondani szokták, a blockchain (akárcsak a mesterséges intelligencia) mindenre is jó. Miközben a legtöbben az elosztott főkönyvi rendszereket a piacon hektikusan viselkedő bitcoinnal azonosítják, a háttérben nemzetközi vállalatok és kutatóközpontok fektetnek rengeteg energiát abba, hogy optimalizálva és piacosítva hasznosítsák mindazt a tudást, ami a kriptopénzek fejlesztése kapcsán a világban összegyűlt. Ennek egyik terepe az NFT (non-fungible vagy nem helyettesíthető token).

Az egyik legérdekesebb területe az NFT alkalmazásának a képzőművészet. Az informatikának és a művészetnek erről a hallatlanul izgalmas határterületéről tartott előadást a 2022-es CIO Hungary első napján Kacsuk Péter, a SZTAKI Párhuzamos és Elosztott Rendszerek tudományos kutatólaboratóriumának vezetője.

Előadásban röviden áttekintette, miként működik a blockchain technológia, és kiderült: hogyan kerül a csizma az asztalra, azaz mi köze egy elosztott számítási rendszernek a képzőművészethez. Kacsuk Péter röviden bemutatta a kriptoművészet világát, és megpróbált arra is választ adni, hogy az NFT vajon egy felfújt lufi, vagy egy olyan új trend, amivel tartósan együtt kell élnünk.

A hangfelvétel 2022. április 28-án készült Egerben, a CIO Hungaryn. Töltse le a podcasthoz az előadás prezentációját (PDF) is!
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Közösség & HR

Zsarolóvírusoktól hemzsegett a világ tavaly, és idén se számítsunk sok jóra

Egy biztonsági cég összesítése szerint 2021 óta folyamatosan emelkedik a ransomware-támadások száma. A hekkerek kedvenc célpontjának a gyártóvállalatok számítanak.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.