A CIO Klub legfrissebb podcastjában két IT-vezető az otthoni munkavégzés előnyeiről és hátrányairól: sok minden gyorsul, de néhány dolog végzetesen leáll.

Nehéz volt hazamenni, nehéz visszatérni. Így összegezhető két IT-vezető élménye a járványveszély miatt bevezetett távmunkáról. A legtöbb nagyvállalat számára meghatározó élmény volt, hogy akkor is működnek a dolgok, haladnak a folyamatok, ha senki sem ül a Nyóctólötig Center ötödik emeletén az irodában, és a különböző rendű-rangú vezetők csak videokonferenciázva tartják a kapcsolatot a beosztottaikkal. A Bitport CIO Klubjának hangos kiadásában Budai-Tüske Gáborral, a R34DY Zrt, technológiai igazgatójával, és Fritsch Róberttel, a Fővárosi Vízműket informatikai igazgatójával, a VISZ alelnökével beszélgettünk.

Abban a két vezető egyetértett, hogy az elmúlt hónapokban egy dolog pontosan kiderült: minden adott ahhoz, hogy ne kelljen egy térbe összeterelni sok embert, hogy képesek legyenek kollaborációra, közösen tudjanak megoldani feladatokat. Sőt az is bebizonyosodott, hogy egy a virtuális térben összeszervezett csapat is képes integrálódni egy olyan nagyvállalati szervezetbe, amellyel fizikailag sohasem érintkezett.

A beszélgetésben sok részletkérdésről esik szó. Többek között arról, hogy hogyan hatott a teljesítményre az otthoni munkavégzés. Kitértünk a mérésekre: lehet-e és kell-e mérni a távmunkás teljesítményt? Mekkora szerepe van a teljesítménymérésnek és a bizalomnak? És a legfőbb kérdés: hogyan működik a jó távmunkás szervezet?

Mindkét vezető több példával hozott, hogy még szélsőséges helyzetekben sem megy feltétlenül a teljesítmény rovására, ha a munkahelyi vezető nem sétál át beosztottjai között fél-egy óránként. Fritsch Róbert egy kritikus infrastruktúra, a Fővárosi Vízművek működési folyamatiba engedett bepillantást, míg Budai-Tüske Gábor arra hozott érdekes példát, hogy  hogyan lehet csapatot építeni úgy, hogy az emberek csak a virtuális térben találkoznak.


A felvétel meghallgatható a fenti lejtászóval itt, de elérhető a Spotify és az iTunes, valamint a Google Podcast platformján is.

A témát aktualitása miatt folytatjuk a következő adásban egy nagy szervezet HR-vezetőjével és egy munkajogásszal.

Közösség & HR

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.