Nehéz volt hazamenni, nehéz visszatérni. Így összegezhető két IT-vezető élménye a járványveszély miatt bevezetett távmunkáról. A legtöbb nagyvállalat számára meghatározó élmény volt, hogy akkor is működnek a dolgok, haladnak a folyamatok, ha senki sem ül a Nyóctólötig Center ötödik emeletén az irodában, és a különböző rendű-rangú vezetők csak videokonferenciázva tartják a kapcsolatot a beosztottaikkal. A Bitport CIO Klubjának hangos kiadásában Budai-Tüske Gáborral, a R34DY Zrt, technológiai igazgatójával, és Fritsch Róberttel, a Fővárosi Vízműket informatikai igazgatójával, a VISZ alelnökével beszélgettünk.
Abban a két vezető egyetértett, hogy az elmúlt hónapokban egy dolog pontosan kiderült: minden adott ahhoz, hogy ne kelljen egy térbe összeterelni sok embert, hogy képesek legyenek kollaborációra, közösen tudjanak megoldani feladatokat. Sőt az is bebizonyosodott, hogy egy a virtuális térben összeszervezett csapat is képes integrálódni egy olyan nagyvállalati szervezetbe, amellyel fizikailag sohasem érintkezett.
A beszélgetésben sok részletkérdésről esik szó. Többek között arról, hogy hogyan hatott a teljesítményre az otthoni munkavégzés. Kitértünk a mérésekre: lehet-e és kell-e mérni a távmunkás teljesítményt? Mekkora szerepe van a teljesítménymérésnek és a bizalomnak? És a legfőbb kérdés: hogyan működik a jó távmunkás szervezet?
Mindkét vezető több példával hozott, hogy még szélsőséges helyzetekben sem megy feltétlenül a teljesítmény rovására, ha a munkahelyi vezető nem sétál át beosztottjai között fél-egy óránként. Fritsch Róbert egy kritikus infrastruktúra, a Fővárosi Vízművek működési folyamatiba engedett bepillantást, míg Budai-Tüske Gábor arra hozott érdekes példát, hogy hogyan lehet csapatot építeni úgy, hogy az emberek csak a virtuális térben találkoznak.
A felvétel meghallgatható a fenti lejtászóval itt, de elérhető a Spotify és az iTunes, valamint a Google Podcast platformján is.
A témát aktualitása miatt folytatjuk a következő adásban egy nagy szervezet HR-vezetőjével és egy munkajogásszal.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak