Vonzóbb-e az a munkahely, amit folyamatos képzéssel társítanak? És ha igen, akkor melyik képzési forma a nyerő? Antal Balázs employer branding szakértő (Quest) és Bárdos Kristóf (Green Fox) a CIO Klub hangos kiadásában.
Hirdetés
 

Ma már nem képzelhető el vonzó cég jó employer branding nélkül. Ma már elképzelhetetlen hatékony employer branding belső képzések, szakmai fejlődési ajánlat nélkül. Mióta az IT-szakmák legtöbbjénél az elérhető juttatások szintje kellően magas, már nem az az első kérdése egy új pozícióra jelentkezőnek, hogy mennyi az annyi, hanem hogy miben tud fejlődni.

Hogy néz ki mindez a gyakorlatban, hol kapcsolódik egymáshoz a munkáltató cég igénye, az alkalmazott érdeklődése és a különböző képzési formák egymáshoz? Szükségesek-e ilyen szituációban formális (egyetem, bootcamp, tanfolyam stb.) képzések, vagy inkább a mentori rendszer az üdvözítő? Erről beszélgettünk hosszú idő után immár személyesen Antal Balázzsal, a Balabitet 2018-ban felvásárló Quest employer brandingért felelős vezetőjével, és Bárdos Kristóffal, a Green Fox Academy ügyvezető igazgatójával.

A közel órás beszélgetés a képzés és az employer brandig szinte minden fontosabb kapcsolódási pontját érintette, többek között arra vonatkozóan is elhangzottak ötletek, hogy központilag, felülről irányított folyamatok vagy az alulról érkező kezdeményezések felkarolása a célravezetőbb-e, illetve ha mindkettőre nagy az igény, hogyan lehet összehangolni a két irányt.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.

A podcast jelen adásának elkészültét a Green Fox Academy támogatta.

Közösség & HR

Vodafone-t cserélt Yettelre a magyar állam

A 4iG viszont az Antenna Hungárián keresztül immár a Vodafone 70,5 százalékát birtokolja.
 
Hirdetés

Ez gyorsan ment, az Invitech bevezeti a SOAR-t

Az Invitech biztonsági műveleti központjában olyan automatizált megoldást vezetnek be, amellyel akár egy eddig félnapos elemzőmunka is csak negyedórát vehet majd igénybe. Ez a SOAR.

Felderítés nélkül csatába menni – nagyjából ehhez hasonlítható az automatizált rendszereket nélkülöző kibervédelem. A mesterséges intelligencia mindkét oldalon beszállt a küzdelembe.

a melléklet támogatója az Invitech

CIO KUTATÁS

A HAZAI NAGYVÁLLALATOK FELHŐHASZNÁLATÁRÓL

Az Ön véleményére is számítunk Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kutatásunkban.
Segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.