Kulcskérdésekről gyakorlatiasan – esettanulmányokkal és szakmai beszélgetésekkel várja október 29-én az idei CIO Budapest konferencia a magyar IT-szakma képviselőit.
Hirdetés
 

Már csak szűk négy hét, és indul a kilencedik alkalommal megrendezendő CIO Budapest konferencia. És hogy miről szól az idei esemény? A legaktuálisabb kérdésről: mit kellene tenniük és mit tehetnek az IT-szervezetek azért, hogy cégük holnap jobb, erősebb, rugalmasabb, versenyképesebb legyen, mint ma?

És hogy miért fontosabb ez ma, mint volt a múltban bármikor? Mert mintha folyamatossá vált volna a felforgató (vagy a közkedvelt idegen kifejezéssel: diszruptív) technológiák megjelenése. Szinte naponta szembesülünk valami olyan technológiai újdonsággal, amiben benne van az a lehetőség – az ígéret szintjén mindenképpen –, hogy alapjaiban alakítja át valamelyik iparágat. És amikor már épp kezdünk megbarátkozni a folyamatos diszrupció okozta helyzettel – mint Sziszüphosz a sziklájával –, jön a ChatGPT formájában valami, ami még a felforgatást is felforgatja...

Alapkérdések és megoldási javaslatok

Hogyan élik meg ezt a helyzetet a magyar piac szereplői, gyártó és szolgáltató vállalatok, állami szervezetek, kritikusinfrastruktúra-üzemeltetők, valamint a számukra megoldásokat kínáló cégek? Milyen hatékony stratégiákat tudnak kialakítani a kezelésére? Milyen feladatok várnak az emberre – IT-szakemberekre, belső és külső felhasználókra – mint legfontosabb tényezőre? Az olykor nehéz döntéseket minden szervezetnek magának kell meghoznia. Előtte azonban érdemes körüljárni a lehetséges válaszokat. Ahogy a régi bon mot-ból elsajátíthattuk: ne féltsük saját zsenialitásunkat mások okosságától. Hallgassunk meg másokat, kérdezzünk – és persze meséljünk mi is saját kihívásainkról. Erre ad kiváló lehetőséget a CIO Budapest.
 

CIO Budapest 2024

2024. október 29.

La Vida Duna Rendezvényház (1138 Budapest, Dunavirág u. 2.)

REGISZTRÁCIÓ

A konferencia kizárólag a VIP meghívottak számára ingyenes.
A szervezők fenntartják a jogot a részvételi jogosultság elbírálására.

 

A konferencia az alapkérdés felvázolásával indul. Meghívtuk a magyar gazdaságban kiemelkedő jelentőségű piaci és állami szervezetek digitalizációjáért felelős vezetőit, köztük az ország energiaellátásban kulcsszerepet játszó MOL Csoport csoportszintű CIO-ját, Svébis Andrást, valamint az MBH Bank COO-ját, Fejér Gábort. A panelbeszélgetésen arról faggatjuk őket, hogy szervezeteik hogyan élik meg a technológia viharos változásait, és milyen stratégiákat alakítanak ki, hogy az újdonságokat a leghatékonyabban állíthassák az üzlet szolgálatába.

A beszélgetéshez szorosan kapcsolódik Kocsi Tamás szenior menedzser (Invitech) előadása, aki a konferencia kedvéért összegyűjtötte azokat az evolúciós pontokat (felhő, automatizálás, MI stb.), melyeket érdemes megvizsgálnia minden szervezetnek, amikor saját digitális érettségét méri fel, és a továbblépés irányát szeretné meghatározni.

Az "elméleti bevezetők" után jöhetnek a részletkérdések és a gyakorlati megvalósítás. Az előadók olyan esettanulmányokkal készülnek, amelyek megvalósult projekteken keresztül mutatják be egy adott technológiai megoldás folyamatát. Az előadók ígéretük szerint a projektek nehézségeit is kendőzetlen őszinteséggel tárják a hallgatók elé, hogy segítsenek elkerülni minél több buktatót.

A sokak számára egyelőre egzotikus területnek tekintett mesterséges intelligenciával kapcsolatos tapasztalatairól beszél Rákosi Bálint, az R-Szoft ügyvezető igazgatója. Előadásával a közép- és nagyvállalatok IT-vezetőinek kíván segítséget nyújtani az MI-technológiák bevezetéséhez. Emellett a megvalósított projektjeik során szerzett tapasztalataikon keresztül képet ad a technológia magyarországi elfogadásáról is.

Részben Rákosi Bálint gondolatmentét folytatja Kecskés D. Eszter, a META-INF tanácsadója: a népszerű buzzwordök (mint MI, produktivitás, hatékonyság stb.) mögé nézve igyekszik azok valódi jelentését megtalálni, hogy azok megtölthetők legyenek a cégek szempontjából értékes tartalommal. Az EURO ONE Green Lake-szakértője, Marton Balázs ugyanezt a kérdéskört egy másik oldalról világítja meg: mi a szerepe az embernek abban, hogy egyszerre valósulhasson meg két kulcskövetelmény, a hatékonyság és a biztonság?

Kiss Ferenc (ROSI-Systems) egy olyan témával készül, amely szinte minden adatközponttal rendelkező céget érint: bemutatja az EU-s Green Deal adatközpontokra gyakorolt hatását. A hallgatóság tájékozódhat arról is, hogyan tudja megállapítani, hogy hol tart a felkészülésben, és mit kell tenni, hogy megfeleljenek a Green Deallel kapcsolatos jelentéstételi kötelezettségnek.

A kávészünet után Leveli András (LSK Hungária) veszi át a szót, aki egyfelől összegzi azokat a tapasztalatait, melyeket az év folyamán az ügyfelek csoportmunkával kapcsolatos fejlesztéseinél szerzett, és azok alapján felvázol egy képet a jövőbeni igényekről.

Az MI, infrastruktúra, csoportmunka, hatékonyság témakörének lezárásaként a problémakört megvizsgáljuk a költségek oldaláról is. Michiel Bouma (Flexera) és Vass Gábor (SoftwareONE Hungary) bemutatja, hogyan lehet adatokra alapozva optimalizálni a kiadásokat, minimalizálni a kockázatokat és megvalósítani a fenntarthatósági célokat. (Az előadás angol nyelvű!)

A konferencia utolsó részében egy örökzöld téma kerül elő: az üzleti igények és a biztonság összehangolhatósága. A sort Sajó Péter, EURO ONE Infosec üzletágának igazgató nyitja, aki bemutatja, hogy a mesterséges intelligencia hogyan segíthet megerősíteni az IT-biztonságot. Ezzel szemben Béres Péter, a Sicontact IT-vezetője, ugyanezt a "rosszfiúk" oldaláról nézni: olyan sikeres incidensek hátterét vizsgálja, melyek megakadályozhatók lettek volna, ha az a bizonyos emberi tényező nem mutatkozik gyengének. A biztonsági előadások sorát Vilhelm Zsolt rendszermérnök zárja (Palo Alto Networks), aki a MI/ML-alapú alkalmazások védelmére mutat be hatékony módszereket.

Ezek után mi sem lehetne stílusosabb lezárása a programnak, mint annak megbeszélése, hogy működik-e a gyakorlatban a DevSecOps szemlélet, amely az üzlet sürgette gyors fejlesztés, a zökkenőmentes üzemeltetés és a biztonság összebékítését ígéri. Ehhez több szektorból hívtunk DevSecOps-ban jártas vezetőket, köztük Erdélyi Tamást (Alfa Biztosító) és Hatvani Istvánt (MFB).

A konferencia végéig kitartó hallgatókat a szervezők vendégül látják egy könnyű ebéddel, amit további eszmecserékre is ki lehet használni.

(A szervezők a programváltozást jogát fenntartják.)

Piaci hírek

Megmutatták, hogyan gázol át a magánéletünkön Zuckerberg új találmánya

Egy figyelmeztetésnek szánt proof-of-conceptről van szó, amit nem is kizárólag csak a Meta okosszemüvegével lehet megcsinálni.
 
A régi támadási vektorok megújulnak, és jön egy sor újabb veszély. Mivel mindenki a felhőbe igyekszik, minden kockázat globális lesz.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.