A BI és az adatelemzési piac pezsdítően hat a magyar tudásalapú startupokra. Ezen a gyorsan fejlődő piac ugyanis a kisebb, de innovatív megoldásokat felmutató cégek óriási lehetőségeket biztosít. Jó példa erre a 2011-ben alapított Radoop Kft., melyet a nyár közepén vásárolt fel a német RapidMiner.
Az Avensoft Kft. is hasonló okokból fordult a BI irányába. A 2006-ban létrejött cég Controlling Report System (CRS Portál) is a BI területén megfogalmazódó új igényeket próbálja kielégíteni: átmenetet biztosítani a táblázatkezelő programok és a komplex, robusztus és alapvetően drága BI megoldások között. A cég termékét egyelőre csak a magyar piacon kínálja, de mint lapunknak nyilatkozták, olyan befektetőt – akár szakmait, akár konckázati tőkést – keresnek, amelínek segítségével kilééphetnek a globális piacra is.
A CRS Portál lényegében egy webalapú automatikus riporting és elemző portál, amely a legismertebb elérhető adatbázisokra épül. A portál felülete biztosítja a riportok, az elemzések és KPI mutatók elkészítését. A portálon végzett műveletek nyomon követhetők, a riporting folyamatok automatizálhatók.
A portál induló képernyője (dashboard) személyre szabható. A rendszerben gombnyomással készíthetők riportcsomagok, és biztosítja a riportok publikálását is. Készíthetők ad-hoc riportok, megoszthatók dokumentumok, sőt a folyamatvezérelt alkalmazásfejlesztésre is lehetőséget ad. A portálhasználat, például a riportok nézettségi statisztikái teljes mértékben visszaellenőrizhetők.
A portálnak idén májusban jelent meg a rendszerintegrációt nem igénylő kisvállalati csomagja, amely előre elkészített pénzügyi riportokat, indikátorokat, adatelemzési lehetőséget, valamint az ezekhez kapcsolódó vezérlő alkalmazást tartalmaz.
A most megjelent új verzó, a CRS Portál 2.6 legfontosabb újdonsága a "what if" tervezési és elemzési lehetőség, amivel adott problémára lehet felállítani több forgatókönyvet és elemzési esetet. A további tervek között szerepel a vizualizáció fejlesztése, az interaktív, egymásra épülő riportok lehetősége, a mobil eszközök támogatása, valamint az automatizált tartalomszolgáltatás is.
Bár a rendszer alapvetően helyben telepített megoldás, az Avensofttól azt a tájékoztatást kaptuk, hogy felhős szolgáltatásként is igénybe lehet venni. Eddig többek között Unit4 Coda Hungary – VT Soft., a The Regional Environment Center, az Avis Budget Group és a Team Spirit vezette be.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak