Úgy tűnik, a Microsoft alelnöke túl korán élesített egy anyagot a hivatalos blogon. A bejegyzést rögtön törölték, de az url-ből tudható, hogy egy idén indult, mobilos levelezést könnyítő app lehet a következő felvásárlási célpont.

Nagyvállalati szinten ritkán látható amatőrséget követett el a Microsoft alelnöke, vagy legalábbis a nevében posztoló alkalmazott. A bejegyzés címe ugyan semmiféle információt nem tartalmazott, az url (http://blogs.microsoft.com/blog/2014/11/25/microsoft-acquires-acompli/) azonban több mint beszédes volt.

Éber RSS

A történtekre egy újságíró bukkant rá, akinek a hírolvasó alkalmazásába pottyant be a kurtán furcsa poszt. A BetaNews munkatársa meg is kereste a Microsoft az ügyben, ahonnan némi késlekedés után azzal hárították el a megkeresését, hogy "jelenleg nem áll módukban tájékoztatást adni". Ez a lényegében a "sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom" egyik változatának tekinthető válasz inkább megerősíti, mint gyengíti azt a teóriát, hogy a szoftveróriás valóban felvásárolhatja az alig néhány hónapja működő Acompli startupot.

Az azóta teljesen törölt blogbejegyzést az a Rajesh Jha jegyezte, aki a cég Office Live és Exchange termékeken dolgozó alelnöke. A többek között az irodai munkát, levelezést, csoportmunkát felölelő portfólióba pedig igencsak beleillik az Acompli alkalmazása, amely egy mobil felületre tervezett, de az asztali gépek funkcionalitásával vetekedő app.

Felturbózott levélláda

A rendkívül fiatal, 2014-ben indított Acompli több szempontból is igyekszik megkönnyíteni a mobilosok életét, elsősorban, de nem kizárólag munkahelyi ügyintézését. Az alkalmazás egyetlen felületen képes kezelni akár több emailfiókot, a felhasználó naptárbejegyzéseit, illetve a cloud tárhelyen tárolt állományokat.

Az egyéb funkciók listája is meglehetősen impresszív. A rendszer automatikusan megkülönbözteti a kiemelten fontos partnerekhez kötődő leveleket, lehetőség van többféle megközelítésű (prediktív) keresésre, könnyen lehet időpontot egyeztetni, helyadatokat megosztani, vagy éppen úgy küldeni nagy méretű állományokat, hogy azokat magára a telefonra nem is kell letölteni.

Az alkalmazás együttműködik a Microsoft Exchange és a Gmail levelezőrendszerekkel, mint ahogy számos tárhelymegoldással is, mint például a Dropbox, a OneDrive, a Google Drive és az iCloud. Az app maga viszont (egyelőre) csak androidos és iOS-verzióval rendelkezik, azaz nincs Windows Phone-változat. 

Váratlan fejlemények

Nyilvánvalóan nem véletlenül történt meg a héten a fenti fiaskó, azt azonban nem tudni, hogy hivatalosan mikor jelentik be a felvásárlást a felek. Már ha egyáltalán bejelentik, és nem valami utolsó pillanatban felmerült nézetkülönbség miatt kellett behúzni a féket. Annyit mindenesetre sikerült a véletlen élesítéssel elérni, hogy sokan, így mi is megismertük ezt az első blikkre rendkívül hasznos alkalmazást. Ha másra nem, arra biztosan jó volt a baki, hogy az Acompli tárgyalási pozícióját erősítse, amennyiben még nem került tinta a felvásárlási szerződésre.

Mobilitás

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.