Az Apple-nek egyelőre annyira nem jött össze, hogy piacra vigyen egy meggyőző MI-terméket, hogy a dolog saját alkalmazottai körében is gúny tárgyává vált – olvasható a The Information beszámolójában. Egész pontosan a mesterséges intelligenciával és gépi tanulással foglalkozó AI/ML részleg kapja az ívet, amelynek az Apple más egységeknél dolgozó mérnökei az "AIMLess" (céltalan, hiábavaló) becenevet adták, miután az Apple bejelentette, hogy 2026-ig halasztja a Siri asszisztenshez készülő MI-fejlesztések következő iterációjának bevezetését.
A kommentárok alapján a kegyetlen vicc jól jelzi, ahogy az MI-fejlesztők vezető szerepét házon belül is egyre inkább megkérdőjelezik, mint ahogy az is érdekes, hogy az alkalmazottak állítólag a "hot potato" (forró krumpli) néven emlegetik a Sirit. Ennek oka, hogy a szolgáltatást folyamatosan adogatják egymásnak a különböző csapatok, miközben jelentős fejlesztésekre még mindig nem került sor, miközben konfliktusokat okoznak az MI-projekteknél tapasztalt magasabb fizetések, gyorsabb előléptetések, hosszabb szabadságok és rövidebb munkanapok.
Új seprűkkel folytatnák a söprögetést
Az új Siri érkezésének eltolásával egy időben derült ki az is, hogy az Apple eltávolítja MI-főnökét a Siri vonatkozó programjának vezetéséről. A lap szerint John Giannandreát és legfontosabb embereit az ambíció hiánya és a túlzott kockázatkerülés miatt érte kritika. Utódai, vagyis Craig Federighi, az Apple szoftverfejlesztésért felelős vezető alelnöke és a Vision Pro headsetek fejlesztését ugyancsak alelnöki pozícióból irányító Mike Rockwell azonban éppen ezzel ellentétes vezetési stílusukról ismertek, és úgy tudni, hogy korábban össze is különböztek az MI-részleggel, amiért nem kapták össze magukat a ChatGPT megjelenésekor.
Az biztos, hogy az Apple az MI-verseny kritikus pillanatában ingott meg: azon túl, hogy a vállalat eddigi MI-stratégái a jelek szerint feladták elkötelezettségüket a Siri szoftverének az eszközökön való futtatása mellett, a bevezetésében is sikerült komoly csúszást összehozniuk. A hosszú várakozást és találgatásokat követően most úgy áll a dolog, hogy az Apple Intelligence fejlesztése nem valamilyen mesterterv szerint halad, hanem egyszerűen le van maradva: az MI-alapú hírösszefoglaló funkció például olyan katasztrofálisan működött, hogy kénytelenek voltak időlegesen felfüggeszteni.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak