De a többi eszköz sem annyira penge. A legjobb eredményeket a Google Home adja, bár a tökéletestől még az is nagyon messze van.

Január vége óta volt előrendelhető, a múlt pénteken pedig a kereskedelmi forgalomban is megjelent a HomePod, az Apple okos hangszórója. Az első tesztek szinte kivétel nélkül nagyra értékelik a Siri digitális MI asszisztenssel működő eszköz hangminőségét, sőt sokan meg is állapítják, hogy a HomePod szól a legjobban a piacon jelenleg elérhető okos hangszórók közül. Ugyanígy az alapvető felhasználói élményről is elismerően beszélnek, vagyis a hangzás mellett pozitív képet ad az üzembe helyezés, a kommunikáció módja, vagy éppen a hangvezérlés, a kérdések feldolgozásának pontossága.

A képet árnyalja, hogy sokan hozzáteszik: a HomePodot csak azoknak javasolják, akik amúgy is az Apple hardvereit és szolgáltatásait használják, mivel az okos hangszóró nem, vagy csak borzalmasan körülményes módon támogatja a más gyártóktól származó alkalmazásokat. Ezen felül azt is megjegyzik, hogy aki egy menő hangszóróra vágyik, az elégedett lesz. Akinek viszont fontos, hogy az okos hangszóró tényleg okos legyen, az akkor is könnyen csalódni fog a Siri produkciójában, ha a hangvezérelt asszisztensek területén még másoknak sem sikerült előállniuk kifejezetten megbízható megoldásokkal.

Átlagban minden második esetben kudarcot vallott

A Loup Ventures technológiai befektető egy nappal a HomePod forgalomba hozatalát követően tesztelte az Apple legújabb termékét. A Siri egy nagy csomó kérédést kapott különféle témákban, hogy aztán az eredményeket, vagyis a válaszok pontosságát összevessék a piac másik három meghatározó szereplőjével: az Amazon Echóval, a Google Home-mal és a Microsoft Cortana asszisztensét alkalmazó Harman Kardon Invoke-kal. Ugyanazokat a feladatokat 3 darab HomePoddal is elvégeztették.

A HomePodról kiderült, hogy a kérdések vagy utasítások 99,4 százalékát helyesen dolgozta fel, vagyis a 782 kérdésből mindössze 4 esetben bukott el már a feladat értelmezésekor. Ezzel szemben a helyes válaszok aránya elég kiábrándító volt: a HomePod 52,3 százalékban adott korrekt tájékoztatást vagy teljesítette kielégítően az utasításokat. Ezzel a négyes mezőny legalján végzett, pedig a léc nem volt túl magasan. A Google Assistant 81 százalékot, az Alexa 64 százalékot, a Cortana pedig 57 százalékot teljesített ugyanezen a teszten.

 

Okos hangszórók helyes válaszai
Infogram


A Loup Ventures a fenti lebontásban is közzétette az egyes eszközök eredményeit. A HomePod erőssége a helyi (hol lehet itt inni egy kávét?) és a kereskedelmi (új cipőt kell vennem) jellegű kérdések, ahol csak a Google Assistant előzte meg – ez nem is annyira meglepő, tekintve, hogy a Google mindenki másnál több adatot gyűjt össze ezeken a területeken. A másik három kategóriában (információkérés, navigáció, parancsok) viszont a HomePod elég gyengén muzsikált, a navigáció 12 százalékos eredménye kifejezettn ijesztő. Érdemes persze megemlíteni, hogy itt nem általában a Siri képességeiről van szó, hanem a Siri-t alkalmazó HomePod okos hangszóró teljesítményéről.

Biztosra vehető, hogy gyorsan és sokat fejlődik majd

A Loup Ventures szerint az Apple MI asszisztense decemberben ennél már lényegesen jobban teljesített, és egy iPhone-on képes volt megoldani ugyanolyan feladatokat, amelyekkel a HomePod nem birkózott meg; ezen felül a Siri mind a kérdések értelmezését, mind a helyes válaszok arányát tekintve látványos javulást mutatott egy korábbi, áprilisban végzett kísérlethez képest. Ebből következik, hogy a HomePod új telepítéseivel és a szaporodó felhasználói interakcióra épülő tanulással az okos hangszóró teljesítménye is várhatóan javulni fog a későbbiekben.

Amit az Apple-nek ettől függetlenül érdemes lenne megoldania, az a vásárlók otthonában jelenlévő gyártók és szolgáltatók támogatása, pontosabban a támogatás körének érdemi bővítése. Az ugyanis már látszik, hogy az okos otthon műfajában az a gyártó lehet igazán sikeres, aki képes lesz együttműködésre bírni a különféle technológiákat.

Konzumer tech

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.