Lapértesülések szerint már keresik a módját a Twitter-felvásárlás és a Starlink műholdas internetszolgáltatás vizsgáltának is, amelynek alapja a külföldi befektetők jelenléte lehet az egyes vállalkozásokban.

Az amerikai kormnyányzat tisztviselői azt fontolgatják, hogy felülvizsgálatnak vetik alá Elon Musk egyes vállalkozásaira, SpaceX Starlink műholdas hálózatára vagy a Twitter felvásárlására vonatkozó megállapodásokat – számolt be róla tegnap a Bloomberg. A lap bennfentes forrásaira hivatkozva arról ír, hogy ezek a megbeszélések még korai szakaszban vannak, és éppen azt mérlegelik, hogy milyen eszközök állnak a szövetségi kormányzat rendelkezésre. Ezek egyike lenne a már csaknem 50 éve működő, de idén szeptemberben újabb jogkörökkel felruházott Külföldi Befektetések Bizottságára (Committee on Foreign Investment in the United States – CFIUS) vonatkozó törvény, illetve a külföldi befektetők jelenléte az üzletekben.

A Bloomberg szerint a CFIUS arra hivatkozva indíthatja el a vizsgálatot, hogy a Twitter 44 milliárd dolláros felvásárlási ügyében olyan tagjai vannak a Musk által összhozott befektetői csoportnak, mint a szaúd-arábiai Al-Valíd bin Talál herceg vagy a Szingapúrban bejegyzett Binance. Az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának szóvivője ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a CFIUS nem kommentálja nyilvánosan azokat a tranzakciókat, amelyeket esetlegesen felülvizsgál. Az ezzel kapcsolatos megkeresésekre sem az ukrajnai starlinkes kavarásba bonyolódott SpaceX, sem a Twitter nem reagált, de utóbbi részvényárfolyama a hírre 13 százalékot zuhant a nyitás előtti tőzsdei kereskedésben.

Mint ismeretes, Elon Musk korábban megpróbált elállni a Twitter akvizíciójától, mert szerinte a korábbi ajánlattételkor nem volt megfelelő információja az ott működő bot- és spamfiókok számáról. Ez utóbb perek sorozatát indította el a felek között, míg október elején Musk félrekapta a kormányt, és bejelenette, hogy peren kívüli megegyezéssel, az eredeti feltételekkel folytatná az üzletet. A dolgok ezzel sem lettek sokkal egyszerűbbek, de az biztos, hogy a Twitter vezetősége korábban már megkapta a részvényesek jóváhagyását az eladáshoz, vagyis ezen nem múlhat a megállapodás.

Ez a helyzet is fokozódik

A Nemzetbiztonsági Tanács korábbi Oroszág-szakértője közben arról beszél, hogy Musk zavaros ukrajnai "béketervének" egyértelműen Vlagyimir Putyin a forrása, így azon sem nem kell meglepődni, ha Washington közbelép a felvásárlás előtt, amelyet egyébként a hírek szerint novemberig le is zárnának. (Musk vidám szmájlikkal reagált arra a twitteres megjegyzésre, amely szerint röhejes lenne, ha pont a kormány akadályozná meg, hogy a valós értékénél jóval drágábban megvegye a Twittert.) Az aggodalmak között szerepel továbbá, hogy a Twitter-függő multimilliárdos nem támogatja a tartalom moderálását, és nem igazán számol a gyűlöletbeszéd vagy akár a közösségi hálózatokban szított tényleges lázadások veszélyeivel.

Máshol az ügylettel kapcsolatban azt az ugyancsak csütörtöki értesülést elemezgetik, amely szerint Musk Elon Musk a leendő befektetőkkel olyan terveket osztott volna meg, hogy a Twitter 7500 dolgozójának legnagyobb részétől megválna, és alig 2 ezer embert tartana meg a vállalatnál. Egy másik pitch deck azonban, amelyet Musk nem a partnerei elkápráztatására, hanem "komoly üzletember üzemmódban" használt, állítólag éppen a létszám növeléséről szól: ebben a potenciális új tulajdonos több mint 11 ezer alkalmazottal tervez, akik közül az első ezer embert – főleg mérnököket – még 2022 vége előtt felvenné a céghez.

Piaci hírek

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.