A munkafolyamatok további egyszerűsítését és új kreatív potenciált vár az Adobe azoktól a videós MI-eszközöktől, amelyek már az idén megjelenhetnek a televíziós és filmes iparban is széles körben használt Premiere Pro videószerkesztőben. A mesterséges intelligencián alapuló alkalmazások lehetővé teszik majd a képek kitöltését a generatív MI által előállított objektumokkal, vagy például az olyan zavaró tényezők eltávolítását, amelyeket egyébként csak aprólékos manuális munkával lehetne eltüntetni a jelenetekből.
Az új videó- és hangszerkesztő funkciók az Adobe Firefly modelljére (pontosabban annak egy következő változatára) épülnek, amit a gyártó már korábban bevezetett a Photoshop szoftverekben az állóképek szerkesztésére. Emellett a vállalat arról is beszámolt, hogy már vizsgálja a harmadik féltől származó generatív MI-modellek becsatornázását is a Premiere Próba, ami értelemszerűen még tovább bővítené a felhasználók lehetőségeit, első körben az OpenAI, illetve a Pika Labs és a Runway startupok megoldásaival.
Részletek legkorábban majd később
Az Adobe szerint ezek a kísérletek még igen korai szakaszban járnak, de fontos üzenetet jelentenek a vállalat befektetőinek is. Ahogy a Reuters beszámolója kiemeli, az Adobe részvényei az idén már elvesztették korábbi értékük nagyjából ötödrészét, mivel a piacon aggasztónak tartják, hogy a generatív MI-eszközök fejlődése veszélybe sodorja a cég legfőbb üzleti tevékenységet. Ilyen lenne az OpenAI Sora modellje is, amelynek alkalmazását már demonstrálták a Premiere Pro alatt, bár határidőket nem közöltek az elérhetőségéről.
A hírügynökség ezzel kapcsolatban az Adobe illetékes marketingvezetőjét idézi, aki szerint a vállalatnál még nem döntötték el, hogy platformjukon a harmadik féltől származó megoldások bevételeit hogyan osztanák meg a külső fejlesztőkkel. Azt mindenesetre a Premiere Pro által készített videókon és felhasználói figyelmeztetések formájában is jeleznék, ha valaki nem az Adobe "kereskedelmileg biztonságos" MI-modelljeit használja, hivatkozva saját "vezető MI-etikai irányelveikre", amelyeket ebben az esetben is érvényesítenének.
a kép forrása: adobe.com
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak