Important Scenario Vulnerability Program (ISVP) névvel új hibavadász programot indított a Samsung. A kifejezetten a gyártó mobil eszközeit érintő biztonsági kezdeményezés keretében akár 1 millió dollár is ütheti a markát annak az etikus hekkernek, aki a készülékek teljes átvételére alkalmas, kritikus minősítésű hibára bukkan.
Az ISVP a tetszőleges kódfuttatással, a készülékek feloldásával, az adatok kinyerésével, az alkalmazások tetszőleges telepítésével és a készülék védelmének megkerülésével kapcsolatos sebezhetőségekre összpontosít. Az ezekre épülő biztonsági jelentések maximális honoráriuma 30 ezer és 1 millió dollár között van, a biztonsági rés jellege és súlyossága szerint.
A legtöbbet a Knox Vault távolról történő, teljes kompromittálása hozhat a konyhára. Ez nem véletlen, hiszen a Samsung ebben az elszigetelt, (elméletben) szuperbiztonságos környezetben tárolja a mobil eszközökön belül a felhasználók érzékeny biometrikus adatait, illetve a kriptográfiai kulcsokat.
A kiifizetéseknél alapvető elvárás, hogy a hibajelentéseknek tartalmazniuk kell egy olyan exploitot, amely következetesen, jogosultságok nélkül működik a zászlóshajó modellek, például a Galaxy S és Z sorozat legújabb biztonsági frissítésén.
Eddig sem fukarkodtak
A Samsung az ISVP bejelentésével párhuzamosan nyilvánosságra hozta 2017-től működtetett bug bounty programja tavalyi és összesített statisztikáit. Eszerint 2023-ban 113 kutató osztozott 828 ezer dollárnyi kifizetésen. Tavaly a legnagyobb egyszeri jutalom 57 ezer dollár volt.
Ami az elmúlt bő hat év összteljesítményét illeti: a dél-koreai óriás közel 5 millió dollárt, egészen pontosan 4,9 milliót utalt a felfedezett biztonsági problémákra rámutató szakértőknek, az egyszeri kifizetés rekordja pedig 120 ezer dollár volt. Utóbbi vélhetően hamarosan megdől, köszönhetően a korábbinál lényegesen nagyobb maximumösszegekkel csábító ISVP-nek.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak