A rendkívül népszerű társkereső alkalmazás üzemeltetőinek is elege lett a Google nagy jutalékkal működő saját fizetési rendszeréből.

A Google-adó kifejezés általában akkor kerül elő, amikor valamelyik állam igyekszik nagyobb fizetési kedvre sarkallni az ebből a szempontból mérsékelten lelkes globális technológiai vállalkozásokat. Lehet azonban egy másik értelmezése is a szókapcsolatnak: ez pedig az Androidos alkalmazásokban fizetett igen magas jutalék, amit egyre több szereplő tart megfizethetetlennek.

Elmérgesedő viszony

A mindössze 2012-ben indított Tindert elsöprő siker fogadta és mára a társkereső alkalmazások piacának egyik legfontosabb szereplőjévé vált. Úgy tűnik, a fejlesztők már annyira erősnek érzik a pozíciójukat, hogy nyíltan szembe menjenek a Google házi szabályaival is. A Bloomberg múlt hét végi beszámolója szerint a Tinder anyavállalatánál, a Match Groupnál egy olyan új fizetési rendszer bevezetéséről döntöttek, amely teljesen megkerüli a Google Playt. Utóbbi ugyanis előfizetéseknél első körben 30 százalékot tart meg, de később is legalább 15 százalékról kell lemondania az alkalmazás fejlesztőjének.

Az online társkereső alkalmazás androidos verziójában így a felhasználóknak meg kell adniuk a banki adataikat, hogy ezt követően közvetlenül onnal tudják leemelni az összeget. Érdekesség, hogy ez a lehetőség véglegesnek tűnik, mivel a fizetés átállítása után nincs opció a Google Play rendszeréhez való visszatérésre.

A Match befektetői egyébként pozitívan reagáltak a hírre, hiszen a cég papírjai 5 százalékot emelkedtek. A változást egyébként a felhasználóknak nyújtott szolgáltatás színvonalának emelésével magyarázta a vállalat, de egyértelmű, hogy mindez leginkább és elsősorban a magas jutalék kikerüléséről szól. Arról egyébként nincs hír, hogy az Apple rendszerében, ahol hasonlóan kemény díjak vannak, terveznek-e valami változtatást. Igaz, Cupertino lényegesen szorosabban fogja a gyeplőt azzal, hogy ökoszisztémája teljesen zártnak tekinthető.

Nem az első eset

A Tinder húzása nem tekinthető úttörő lázadásnak, inkább egy kialakuló trend újabb állomásaként lehet értékelni. Tavaly például ott volt a Fortnite-ot kiadó Epis Games esete. A rendkívül népszerű, és természetesen óriás pénzeket mozgató online játék kiadója ugyanis egész egyszerűen kivette a programját a Play Store-ból, és azt a játékosoknak a saját dedikált honlapjáról lehetett letölteni. Ez pedig egyben azt is jelentette, hogy a kiadó minden bevételt megtarthatott magának. Az ilyen drasztikus lépés lehetséges kockázatára viszont jól rávilágított egy becsúszó biztonsági hiba, amit a Google szakértői az előtt publikáltak, hogy az Epic Gamesnél kijavították volna azt. Az ügyből csúnya sárdobálás lett, ami egyik cégnek sem hozott sok jót a konyhára.

Az Apple bevehetetlennek tűnő hadállásait sem kíméli az appfejlesztők körében kibontakozó "forradalom". A Spotify ugyanis az EU-nál jelentette fel az amerikai vállalatot. A svédek többek között azt sérelmezik, hogy az Apple saját alkalmazásáruházában tisztességtelen versenyelőnyhöz jut azzal, hogy saját zeneszolgáltatását értékesítve 10 dollárból 10-et zsebel be, miközben ugyanilyen összeggel számolva a Spotify-nak 7-tel kell beérnie. Az EU-s ügy kimenetele egyelőre kétséges, mindenesetre a hivatalos vizsgálat most májusban indult.

Közösség & HR

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.