A társaság ipari partnereivel közösen dolgozik azokon a műszaki szabványokon, amelyek lehetővé teszik majd a mesterséges intelligenciával létrehozott kép-, hang- vagy videotartalmak azonosítását.

A Meta a elkövetkező hónapokban megkezdi a más gyártók MI-szolgáltatásaival generált képek azonosítását és címkézését a fájlokba épített, szemmel nem látható jelzések segítségével – jelentette be tegnap Nick Clegg, a vállalat globális kommunikációs vezetője. A Facebook, az Instagram és a Threads csatornáin közzétett, markereket tartalmazó fájlokat ennek megfelelően olyan címkékkel látja majd el, amelyek jelzik a felhasználóknak, hogy a sok esetben valódi fényképekre hasonlító anyagok valójában a mesterséges intelligencia által létrehozott digitális alkotások.

A bejelentést tartalmazó blogbejegyzésében emlékeztetnek rá, hogy a Meta már most is címkézi azokat a tartalmakat, amelyet saját MI-eszközeivel állítottak elő. Az új rendszer üzembe helyezésével azonban az OpenAI, a Microsoft, a Google, az Adobe, a Midjourney vagy a Shutterstock hasonló képeit is felcímkézik a technológiai vállalatok kialakulóban lévő szabványrendszere alapján, amit az érintett nagyvállalatok a generatív MI-technológiákkal összefüggő károk mérséklésére dolgoznak ki, koordinálva egymással a tiltott tartalmak platformok közötti eltávolítását is.

Alkalmazkodnak a saját maguk teremtette helyzethez

A Reuters beszámolójában idézi Clegg egy korábbi interjúját, amelyben a Meta alelnöke magabiztosan nyilatkozott az MI-vel generált képek szűrésének megbízhatóságáról, hozzátéve, hogy az audio- és videotartalom megjelölése bonyolultabb dolog, és az erre szolgáló eszközök még fejlesztés alatt állnak. Bár a technológia még nem teljesen kiforrott, a Meta saját tevékenységével "lendületet és ösztönzést" adna az iparág más szereplőinek, miközben felhasználóitól is megköveteli a megváltoztatott anyagok jelölését, büntetéseket helyezve kilátásba annak elmulasztásakor.

Az a tudósításból nem derül ki, hogy pontosan milyen büntetésekről lenne szó, és Clegg is elismerte, hogy nincsenek megfelelően működő mechanizmusok a ChatGPT és más alkalmazások által generált írott szövegek címkézésére sem. A Reuters kérdésére azt sem árulta el hogy mi a helyzet a WhatsApp üzenetküldőon keresztül megosztott MI-tartalommal. Az viszont kiderült, hogy a Meta független ellenőrző testületének hétfői állásfoglalása szerint a szintetikus és hibrid tartalom szaporodásával inkább címkézni lesz érdemes azt, mintsem az eltávolításával erőlködni.

Közösség & HR

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.