A ThinkReality A6 a HoloLens vetélytársa lehet. Hardvere gyengébb, de szolgáltatási hasonlóak.

Újabb fronton lép a nagyvállalati piacra a Lenovo: a napokban jelentette be ThinkReality A6 nevű AR headsetjét, amely számos ponton rokonságot mutat a Microsoft HoloLens termékével. A Lenovo is teljes vállalati eszközkészletet szállít hardverrel és szoftverplatformmal. Az AR-piacon egyre nagyobb tülekedés várható. Az IDC egy tavaly decemberi előrejelzése szerint idén már 20 milliárd dolláros tortát jelent ez a szegmens, miközben 2017-ben még a 13 milliárdot sem érte el. Egyre több gyártó jelenik meg a szegmensben, többek között a HP , a HTC, a Dell vagy a Toshiba is rendelkezik AR-eszközökkel.

Arra gyúrtak, hogy könnyű legyen

A Lenovo headsetjének egyik nagy előnye, hogy rendkívül könnyű. Tömege mindössze 380 gramm (a Microsoftnak a HoloLens második kiadásánál sem sikerült 560 gramm alá mennie).

A szemüveg a tartalmakat full HD felbontásban jeleníti meg, a látómező 40 fokos (ebben jóval gyengébb, mint a HoloLens). Van rajta két nagy látószögű kamera, két mélységérzékelő és egy 13 megapixeles RGB szenzor, valamint hangvezérléshez mikrofonok. A headset követi a szem mozgását, és a szem pozíciójának megfelelően optimalizálja a felbontást. Használható hozzá ún. 3DoF vezérlő, ami három szabadságfokos mozgást tesz lehetővé a virtuális térben (például egy tárgy körüljárható).

A headseten vannak beépített hangszórók, 3,5 milliméteres jack, a hálózati kapcsolatot egy wifivezérlő biztosítja. A 6800 mAh kapacitású akkumulátorral mintegy 4 órán át lehet használni hálózattól függetlenül.
 


A hardver tömegét a teljesítménnyel és a kompaktság feladásával fizette meg a Lenovo. A központi egység a Qualcomm Snapdragon 845-ös processzora, ami egy Intel Movidius csip társaságában egy külső SSD-meghajtó méretű, övre csatolható készülékházban kapott helyet. A Microsoft ezzel szemben egy erősebb processzort (Snapdragon 850) és minden egyéb kiegészítőt is beleszuszakolt a headsetbe. Ugyan a HoloLens kompaktabb, tartós használatnál komoly érv lehet a ThinkReality mellett a közel 20 dekányi különbség.

Platformot is adnak hozzá

A Lenovo platformot is fejlesztett a headsethez, amelyen a vállalatok saját AR-alkalmazásokat hozhatnak létre. A gyártó szándéka ugyanis az, hogy a lehető legkevésbé kösse meg a felhasználók kezét, például teljes szabadságot biztosít az operációs rendszer tekintetében is.

A nyílt ThinkReality platform bármilyen felhős szolgáltatáson (AWS, Azure stb.) használható, sőt abban is teljes szabadságot ad, hogy milyen hardvert társítunk majd hozzá. Azaz nem csak a Lenovo headsetjével, hanem más gyártók hasonló eszközeivel, például Oculus Rifttel is használhatjuk. (Hasonló nyíltságot ígért a Microsoft is, ám egyelőre csak a szándék van meg.) A nyílt platformot a Gartner kutatási igazgatója, Annette Jump egyébként fontos elemnek tartja. Mint az amerikai Computerworldnek kifejtette, a fejlesztési platform segíthet abban, hogy az kiterjesztett vagy kevert valós megoldások elterjedjenek. Az azonban még nagy kérdés, hogy hány fejlesztőt lesz képes bevonzani a Lenovo a platformjára.

A ThinkReality A6 megjelenési dátumát még nem közölte a Lenovo, de a tervek szerint még az idén piacra dobná. Azok a vállalati ügyfelei azonban már használhatják, melyek megjelenés előtt hozzáférhetnek a vállalat újdonságaihoz.

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.